پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 4
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 128
 
ساعت : ۰۷:۲۶:۱۷
نویسنده : مونا
نظرات (0)

فرش ونيز كاشان

 
تاريخچه تابلو فرش


در اين مقاله مي خواهيم درباره تاريخچه تابلو فرش مطالبي را خدمت شما ارائه دهيم كه مي توانيد آن را مطالعه كنيد .


خيلي از وقت ها ، ما از هويت ملي و ايراني خود خبر ندازيم ، اين كه چگونه كشور ما به وجود آمده است ، چه افتخاراتي دارد و چه هنر ها و صنايع دستي را در جهان به نام خود دارد ؟


برخي از مردم در واقع اطلاعاتي در اين زمينه ها ندارند . اگر مي خواهيد اطلاعاتي درباره يكي از آثار ايراني كه در جهان بسيار معروف است ، داشته باشيد توصيه مي كنيم ، اين مطلب را كه درباره تاريخچه تابلو فرش است با دقت بخوانيد .

تاريخچه تابلو فرش


تابلو فرش يك هنر و اثر هنري محسوب مي شود . اين اثر نفيس در واقع فرشي است كه بافته مي شود و نقش و طرح آن جنبه ظاهري و تزييني دارد . بعد از اين كه طرح نهايي بافته شد ، آن را به وسيله يك قاب زيبا دور تا دور آن را قاب مي كنند .


به همين دليل است كه به آن تابلو فرش مي گويند . يعني فرشي كه تابلو يا قاب شده است .


اين محصول كاملا ايراني است و در ايران براي اولين بار توليد شده است . در واقع به اين علت كه ايران پتانسيل بالايي در قاليبافي داشت ، به همين دليل مردمان و هنرمنداني در شهر سردرود تبريز واقع در آذربايجان شرقي ، به اين فكر افتادند كه در كنار توليد زير انداز هايي كه تحت عنوان قالي شناخته مي شدند ، يك فرش زيبا توليد كنند كه بتواند در محيط هاي مختلف به عنوان يك اثر زيبا استفاده و بهره برداري شود .

 

بنابر اين مي توان گفت از دهه چهل اولين تابلو فرش جهان در شهر سردرود آذربايجان شرقي توليد شد و در ايران و جهان طرفداران زيادي پيدا كرد .


تابلو فرش دستباف
تاريخچه تابلو فرش ماشيني

تابلو فرش از آنجايي كه در ايران توليد مي شد ، اين پتانسيل در ايران بود كه با ورود فرش هاي ماشيني به بازار ، تابلو فرش هاي ماشيني نيز توليد شوند .

پس مقدمه توليد تابلو فرش ماشيني ، دو چيز بود : يك اين كه ايران داراي صنعت قاليبافي ماشيني بود و دو اين كه ايران قطب توليد تابلو فرش هاي دستباف در جهان بود .

پس در ايران اين شرايط فراهم بود و توليد كنندگان هم براي توسعه محصولات خود به فكر توليد تابلو فرش ماشيني افتادند .

فرش ماشيني در ايران براي اولين بار در ايران در دهه 50 در شهر كاشان بافته شد و به عرضه رسيد . كاشان اولين دستگاه هاي بافنده قالي ماشيني را وارد كرد و به وسيله آن توانست به عنوان اولين توليد كننده فرش ماشيني در ايران شناخته شود .
كاشان در اين زمينه موفق بود تا جايي كه پايتخت فرش ماشيني در جهان نام گرفت . به همين علت كارخانه ها در شهرك هاي صنعتي كاشان به شدت افزايش يافتند و فرش هاي ماشيني به عنوان يكي از كالا هاي مهم در صادرات ، صادر مي شوند .


اولين تابلو فرش ماشيني جهان حدودا در سال 1378 در كاشان و در كارخانه اي به نام ساويز توليد شد . دومين كارخانه اي كه به توليد تابلو فرش هاي ماشيني پرداخت ،  فرش ماشيني 1500 شانه كارخانه فرش سادات بود كه با ورود دستگاه هاي تابلو فرشبافي به اين امر دست پيدا كرد .

تابلو فرش ماشيني


اما تابلو فرش ماشيني كه به صورت اصولي توليد شد و داراي طرح هاي زيبا بود از سال 1388 به بعد به بازار آمد ، همزمان با توليد اولين فرش 700 شانه ماشيني .


بنابر اين شكوفايي تابلو فرش ها را مي توان در سال هاي 1388 به بعد دانست .

قالي يا فرش نوعي گستردني بافته شده از الياف پنبه، پشم و در بعضي موارد ابريشم است كه معمولاً براي پوشش زمين به كار مي‌رود. به دست بافتهٔ پُرزدار و گره‌دار قالي گفته مي‌شود. از آنجا كه قالي و فرش هميشه نقش‌هاي زيبا بر خود داشته‌اند، امروزه به جنبهٔ تزئيني آن نيز توجه مي‌شود. از سال ۱۳۹۳ به بعد شهر كاشان به عنوان پايتخت فرش جهان معرفي و اين اثر ماندگار در ميراث ملموس يونسكو با شماره ۰۰۳۸۳ ثبت گرديد. هم‌اكنون بيش از ۱۲۰۰ كارخانه توليد فرش ماشيني 1200 شانه فرش ماشيني و ۷۰۰ كارگاه توليد فرش دستبافت در منطقه كاشان و آران و بيدگل مشغول به فعاليت مي‌باشد.[۱] صادرات فرش در ايران يكي از فعاليت‌هاي اقتصادي پر سود محسوب مي‌شود. «فرش هاي صادراتي»


ريشه‌شناسي واژه‌هاي مربوط به گستردني‌ها

در زبان پهلوي واژه‌هاي گوناگوني براي اشاره به انواع گستردني‌ها به كار برده مي‌شد: براي قالي نفيس از بَت يا بوپ، براي نمد و فرش از نمت استفاده مي‌شد و براي فرش و بستر از ويستَرْگ كه از ويستردن (wistardan) گرفته شده كه در فارسي امروز، گستردن گفته مي‌شود.

اما واژهٔ قالي يا غالي از نام شهري به نام قالين (اصل نام شهر مشخص نيست هرچند قلعه و نه شهري وجود دارد كه به انگليسي غالين جاكار و بِرداوان مي‌نامند و در خود ارمني برداوان مي‌گويند) در ارمنستان كه در آن دوران بخشي از ايران باستان بوده‌است، گرفته شده‌است. فرش ماشيني 1000 شانه البتّه فرهنگ لغت عميد كلمهٔ قالي را برگرفته از كلمهٔ تركي قالين به معناي فرشِ پُرزدار كه با نخ و پشم به رنگ‌هاي مختلف بافته مي‌شود، معني كرده‌است.[۲] ∗

معناي «بوب» در لغتنامه دهخدا چنين آمده‌است:

    فرش و بساط خانه… فرشي كه آن را انبوب نيز گويند… در ارمني، بوب و پهلوي، بوپ. در تاريخ طبري از ابوجعفر محمد بن جرير طبري (حدود ۲۶۶–۳۱۰) و ترجمه و تأليف ابو علي محمد بلعمي (۳۲۵) واژه «بساط» مترادف فرش آمده‌است. در آنجا از «فرش بهارستان» سخن مي‌رود كه در حملهٔ اعراب به ايران از كاخ تيسفون بدست آمده‌است. در معجم البلدان از ياقوت حموي (اوايل سده هفتم هجري قمري) چنين مي‌آيد: «بساطي يافتند از ديبا، شصت آرش اندر شصت آرش». در نُزهَة القُلوب حمدالله مستوفي (۷۵۰) از قول ابوعون صاحب كتاب الذيج چنين آمده‌است: «در قالي‌قلا فرشي بافته مي‌شود كه آن را قالي نامند و قالي نسبت اختصاري است به شهر قالي‌قلا و قالي‌قلا شهري است در ارمنستان كبير... از عهد انوشيروان، هنوز ارمنستان بدست ايرانيان بود تا اسلام آمد… «ارمينياغس» يكي از مردم ارمنستان زمام حكومت… را در دست گرفت. پس از وي زني به حكومت رسيد بنام «قالي» و شهري ساخت و آن را «قالي‌قاله» ناميد كه به معناي احسان است.»

پيشينهٔ قالي

به دست بافتهٔ پُرزدار و گره‌دار قالي گويند. همهٔ پژوهشگران بدون چون و چرا بر اين نكته اعتراف دارند كه قالي و قالي‌بافي از آسيا شروع شده‌است. پژوهشگران بر اين عقيده‌اند كه تركستان، ايران و قفقاز مي‌بايد مهد اوليهٔ اين هنر بوده باشند. فرش ماشيني 700 شانه از عباراتي كه در انجيل و ادبيات كلاسيك آمده به اين نتيجه رسيده‌اند كه هنر شرقي قالي‌بافي مدت‌ها قبل از ميلاد مسيح شناخته شده و وجود داشته‌است.[۳]

هومر حماسه‌سراي معروف سدهٔ هفتم پيش از ميلاد يونان صحبت از «كاناپه‌اي كه با يك قالي ارغواني مفروش شده بود» مي‌كند. يا گزنفون مورخ، فيلسوف و سردار آتني كه در سال ۴۰۱ پيش از ميلاد به جنگ با ايرانيان باستان پرداخته، گزارش كرده‌است كه ايرانيان عادت دارند روي قالي‌هاي نرم استراحت كنند. با نگاهي به نقشهٔ جغرافيا امروزه منطقهٔ وسيعي شامل كشورهاي آسياي صغير، تركيه، قفقاز، ايران، تركمنستان، پاكستان، افغانستان، هند، تبت، چين، مصر، اسپانيا و حتي كشورهاي شبه‌جزيرهٔ بالكان مانند روماني را مي‌يابيم كه هنر و صنعت قالي‌بافي در آن‌ها وجود دارد؛ ولي آنطور كه پژوهشگران گفته‌اند، ايرانيان نخستين قومي بوده‌اند كه به قالي‌بافي پرداختند و در اين زمينه سرآمد جهانيان شدند. چنان‌كه آخرين پژوهش‌هاي باستانشناسي هم دال بر اين موضوع هستند. منظور اشاره به قديمي‌ترين قاليِ پُرزدارِ شناخته‌شدهٔ موجود در جهان يعني قاليچهٔ پازيريك است كه در سال ۱۹۴۹ ميلادي برابر با ۱۳۲۷ هجري شمسي توسط گروهي از باستان‌شناسان روسي به سرپرستي پروفسور رودنكو در حفاري‌هايي در منطقهٔ آلتاي سيبري جنوبي در درهٔ پازيريك كشف شد[۳]

تاريخچهٔ بافت قالي (يا فرش) تا آنجا كه دانسته شده‌است، به هزارهٔ پنجم و ششمِ پيش از ميلاد در آسياي مركزي برمي‌گردد. قالي ايراني پازيريك، قديمي‌ترين قاليِ دستبافِ يافته‌شدهٔ جهان است كه در سيبري كشف شده و بافت ايران در دوران هخامنشيان است. فرش 500 شانه قالي‌بافي در سدهٔ ۱۰ ميلادي به وسيلهٔ مورها به اسپانيا شناسانده شد. جنگ‌هاي صليبي باعث شد تا قالي‌هاي تركي به اروپا برده شوند كه در آنجا بيشتر از ديوارها آويزان مي‌شد يا بر روي ميزها قرار مي‌گرفت؛ بنابراين، از آغاز آشناييِ اروپاييان با قالي، آن‌ها به آن به ديدهٔ يك اثر هنري و نه يك زيراَنداز مي‌نگريستند. پس از گسترش تجارت در سدهٔ ۱۷، قالي‌هاي ايراني به شكل چشمگيري به اروپاي غربي شناسانده شدند.

امروزه مراكز عمدهٔ توليد و بافت قالي، كشورهاي ايران، پاكستان، هند، تركيه، شمال آفريقا، منطقهٔ قفقاز، نپال، اسپانيا، تركمنستان و تبت مي‌باشند.
تاريخ قالي در ايران

پيشينهٔ درهم‌تنيدنِ الياف در ايران براي توليد منسوجات به‌خصوص پارچه، به هزارهٔ پنجم پيش از ميلاد مي‌رسد. آثار گرانبها و زيبايي كه از بخش‌هاي مختلف ايران به دست آمده، گواه آن اند كه منسوجات ارزشمند و بحث‌برانگيزي در اين دوران وجود داشته‌اند، ازجمله تابوت سفالي دوران دالما، كردستان، همچنين آيينهٔ مسيِ زنگ‌زدهٔ نوعِ ايلامي در سيلك و ساير مناطق.

بعد از گذشت ساليان متمادي، تقريباً در هزارهٔ دوم پيش از ميلاد، انسان توانست چگونگيِ به‌هم‌ريسيدنِ نخ‌ها و ساختنِ طناب را كشف كند. اين اكتشاف مانند تمام اكتشاف‌هاي تاريخ فوايد بسيار سودمندي براي هنر و صنعتِ آن دوران داشت. فرش دخترانه از جمله آن كه از رشته‌هاي درهم‌تنيدهٔ طناب مانندي براي زيباييِ ريشه‌هاي فرش استفاده مي‌كردند. آثار به‌دست‌آمده از مناطقي مانند گورهاي مارليك، قلعهٔ كوتي در ديلمان، و همچنين حسنلو نزديك اروميه شاهدهايي بر اين ادعا هستند.

قدمت فرش‌بافي و به‌طوركل منسوجات در ايران بسيار زياد است. آثار زيبا و تفكربرانگيزي از دوره‌هاي مختلف كشف شده‌اند كه نمي‌توان آن‌ها را به‌طور دقيق به يك دورهٔ خاص نسبت داد. گاهي اوقات يك اثر طيِ گذشتِ ساليانِ دراز و طي سلسله‌هاي مختلف ساخته شده‌است.

ايلخانيان و تيموريان

فرش‌هاي دورهٔ ايلخانيان زياد شناخته‌شده نيستند. در اين مورد محققي به نام آرمي برينگز نظريه‌اي ارائه داده كه داراي نقاط ضعف بسياري مي‌باشد و در درستي آن به ديدهٔ ترديد بايد نگريست. بر پايهٔ نظر او نقاشي‌هايِ فرش‌هاي دورهٔ تيموريان دقيقاً خصوصياتِ فرش‌هاي اين دوران را بازمي‌تابند. فرش پسرانه به عبارت ديگر با ديدن اين نقاشي‌ها مي‌توان به تمام ويژگي‌هاي بافتي و ظاهري و به‌طور كل تاريخچهٔ آن‌ها پي‌برد. اما از آنجا كه نقاشي‌هاي به‌دست‌آمده از هنر فرش‌بافي اين دوران بسيار محدود مي‌باشند، پس اطلاعات زيادي از فرش‌هاي اين دوره در دست نيست و درست همينجاست كه سستيِ نظريهٔ برينگز هويدا مي‌شود.

دورهٔ صفويه

فرش‌هاي ايران در دورهٔ صفويه به بالاترين حد خود در زيبايي و بافت رسيدند كه اين مهم به دليل تحت پشتيباني شاهان قدرتمندي چون شاه عباس قرارگرفتن بود و دسترسي فراوان به مواد مورد نياز براي بافت فرش و همچنين به‌رسميت‌شناختنِ فرش به عنوان كالايي براي تجارت بوده‌است.[۴]
فرش‌هاي مشهور ايراني

با وجود شهرت و قدمت هزاران ساله ولي باز هم فرش ايراني بين مردم ايران ناشناخته است؛  فرش بچگانه كمتر كسي مي‌تواند با ديدن فرشي محل بافت آن را حدس بزند و در مورد خصوصيات با ارزش آن صحبت كند، در حالي‌كه با اتمام يك فرش، شناسنامه آن نيز همراه با خودش صادر مي‌شود. عدم آگاهي نسبت به ويژگي‌هاي فرش سبب معضلاتي مي‌شود.[۵]
قاليچه تركمن

اين فرش در تملك سان ماركو قرار دارد، و ۴ فرش ديگر در سال ۱۶۲۲ و همچنين سه فرش زربافت ابريشمي نيز به وسيلهٔ ايرانيان در سال ۱۶۳۶ به ونيز راه يافتند.[۶]
قاليچه مود خراسان

قاليچهٔ مود خراسان به شيوهٔ قالي‌هاي مشهد بافته مي‌شود. شهر مود در نزديكي شهر بيرجند است و در بين توليدات خراسان از بهترين‌هاست و شهرت جهاني دارد. اما از آنجا كه توليدات آن بسيار ناچيز است، تعداد بسيار كمي روانهٔ بازار مي‌شود. فرش چهل تيكه اندازهٔ قاليچهٔ مود ۸ متر مربع است. رنگ قالي‌ها هم‌خوان و معمولاً تيره‌است.[۷]
قالي شهر مشهد
نمونه‌اي از فرش مشهد

قالي مشهد در كارگاه‌هاي اين شهر و اطراف آن بافته مي‌شود. اين قالي از مرغوبيت چشمگيري برخوردار است و معمولاً به بازارهاي غرب و انگلستان مي‌رود. نقش‌هاي به‌كاررفته در آن‌ها نقش‌هاي ترنج، اسليمي و پيچك مانند هستند.[۸]

قالي‌بافي در شهر مشهد حدود پنج قرن قدمت دارد. يكي از قديمي‌ترين فرش‌هاي مشهد كه موجود است، نوعي فرش نماز (سجاده) است كه توسط شاه تهماسب اول به سليمان باشكوه در سال ۱۵۵۶ ميلادي هديه شده‌است. اين فرش‌ها در سه درجه كيفيتي در كارگاه سلطان ابراهيم ميرزا، فرزند سام ميرزا و برادرزادهٔ شاه طهماسب، ساخته مي‌شده‌است. فرش كهنه نما يكي از انواع درجه يك آن تا چند سال پيش در لندن بود و به اعتقاد برخي در اختيار كلكسيونر معروف، شيخ سعود آل ثاني قطري است. تعدادي از نمونه‌هاي درجه دوم و سوم هنوز در موزهٔ توپكاپي موجود است.[۹][۱۰]

در سدهٔ ۱۹ و ۲۰ ميلادي محبوبيت قالي مشهد به حدي رسيد كه از آن علاوه بر استفاده در داخل كشور، براي صادرات نيز بهره مي‌جستند؛ الياف پشمي به كار رفته در اين فرش‌ها به شدت صيقل داده مي‌شدند تا رنگ را بهتر به خود جذب كنند، اما اين عمل از ديگر سو باعث كاهش عمر فرش‌ها نيز مي‌گشت، و اين عاملي بود كه تصوير بدي از قالي مشهد در اذهان شكل گيرد، تا جايي كه صادرات اين فرش به اروپا به‌طور چشمگيري كاهش يافت. متأسفانه قالي‌هاي به‌جاي‌مانده از آن دوران نيز همگي در معرض فرسايش قرار دارند.[۱۱]
قالي زنجان

فرش‌بافي در زنجان يكي از صنايع با قدمت زياد است كه نقش قابل توجهي در صادرات فرش ايران ايفا مي‌كند. قدمت فرش بافي را مي‌توان از اوايل بناي اين شهر نام برد يعني از زمان پادشاهي اردشيربابكان. فرش‌هاي صادراتي زنجان از بهترين جلوه‌هاي فرهنگي اين استان هستند. فرش سنتي فرش افشار زنجان يكي از پر طرفدارترين فرش‌هاي ايراني است به‌طوري‌كه به دليل زيبايي طرح و رنگ در كشورهاي اروپايي بسيار مورد استقبال قرار گرفته‌است.
قالي باصري
نمونه‌اي از قالي باصري

اين قالي كه رنگ مشخصهٔ آن نارنجي است؛ توسط زنان ايل باصري كه ايلي كوچنده و پارس نژاد در استان فارس است بافته مي‌شود.[۱۲] همچنين استفاده از عناصر طبيعت، مثل گل‌ها، گياهان و پرندگان نيز از ويژگي‌هاي يك قالي ايل باصري مي‌باشد.[۱۳]
قاليچه شيراز و نيريز

نيريز در شرق و در كنار درياچه بختگان در استان فارس قرار دارد. فرش مدرن اين ناحيه قالي‌هايي با كيفيت گوناگون و رنگ آميزي زنده دارد و تيرگي رنگ‌ها از ويژگي‌هاي خاص قاليچه‌هاي افشاري است، از بوته‌هاي متنوع تزييني به صورت تك و تكراري استفاده مي‌شود و ساختار تار و پود ان از كتان است.

بسته به كيفيت پشم پرز قاليچه‌ها را نيمه بلند مي‌چينند.[۱۴]
قاليچه بيرجند

بيرجند در ميانهٔ راه مشهد و زاهدان است. همچون بخش‌هاي ديگر شرق ايران قاليچه‌هاي اين ناحيه نيز با گره جفتي و چهارتار بافته مي‌شوند. فرش‌هاي بيرجندي معمولاً با طرح خشتي و ريز ماهي مي‌باشد. قالي‌هاي بزرگ بيرجندي تا ۲۰ متر مربع نيز بافته مي‌شوند. تابلو فرش چهره از رنگ‌هاي نارنجي، قرمز، زرد و آبي براي ايجاد تضاد با بژ در زمينه استفاده مي‌شود. تار و پود آن پيشتر از پشم بوده‌است. اما در قالي‌هاي جديد بيشتر از كتان استفاده مي‌شود. اين قاليچه دوام چنداني ندارد و پرزهاي آن نيمه‌بلند و بلند چيده مي‌شوند.[۱۵]
قاليچه تصويري بلوچي

گروه‌هايي از اقوام بلوچ كه ساكن افغانستان هستند، از سال‌ها پيش قالي مي‌بافتند. اكثر طوايف بلوچي مسلمان سني هستند و به زباني نزديك به پارسي ميانه صحبت مي‌كنند. طرح‌هاي قاليچه‌هاي بلوچي بيشتر از نقش‌هاي تركمن گرفته شده‌اند و بقيه تركيبي از طرح‌هاي قالي بخش‌هاي ديگر ايران‌اند. در آن‌ها رنگ‌هاي مصنوعي كمتر به‌كاررفته و بيشتر از رنگ‌هاي طبيعي استفاده مي‌شود.[۱۶]


هر چه كه بايد درباره تابلو فرش بدونيم!
توسط تيم توليد محتوا شيپور    آخرين بروزرساني ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ 7,541

شايد تا حالا شده باشه كه به يه تابلو فرش خيره بشين و زيبايي شو تحسين كنين!
بيايين ببينيم اين هنر اصيل ايراني چي بوده و چي هست!
تابلو فرش به تابلو فرش گل و گلدان فرش هايي گفته ميشه كه معمولاً جنبه تزييني دارن. اين فرش‌ ها مثل تابلو قاب شده و از ديوار آويزون ميشن. اكثر اين نوع تابلو فرش ‌ها در اندازه‌هاي بين ۳۵*۵۰ و ۵۰*۶۰ و ۷۰*۱۰۰ ۸۰*۱۲۰ ۱۰۰*۱۵۰ و ۲۰۰*۳۰۰ سانتيمتر هستن. قيمتشونم بيشتر از فرش هاي ديگه است.
خاستگاه اين نوع فرش ها استان آذربايجان و در واقع شهر كوچيك ولي سه هزار ساله اي بنام سردروده كه به خاطر سابقه طولاني و حجم عمده توليدات اين هنر، بعنوان پايتخت تابلو فرش جهان لقب گرفته. تابلو فرش‌ هاي دستباف سردرود به دليل وفور طيف رنگ و ظرافت به كار رفته در اونا، از ارزش و مقبوليت بسياري در سطح دنيا برخورداره. اين تابلو فرش‌ ها اغلب در قالب پرتره بافته ميشن، نقش‌هاي هنري، نقاشي، منظره و آيات قرآن از ديگه طرح‌هاي مرسوم به كار رفته در اين تابلو فرش ‌ها هست كه در واقع با ابتكار و به روز شدن هنرمندان قاليباف، اين صنايع بومي نيز با شرايط زندگي روز و سلايق خريداران انطباق پيدا كرده.
هنر بافت تابلو فرش در شهرستان سردرود قدمت ۸۰ ساله داره به طوري كه ۸۰ درصد از مردم اين شهرستان به طور مستقيم يا غيرمستقيم از اين هنر كسب درآمد مي‌كنن.
با وجود اين بازار تابلو فرش در تابلو فرش مينياتوري حال حاضر سهم زيادي توي فرايند توليد و صادرات فرش كشورمون رو نداره. در حالي كه اگه بازارهاي جهاني بتونه رونق بگيره، اقتصاد و معيشت و بازار كار خوبي براي خونواده ها ايجاد ميكنه.
به طور كلي، تابلو فرش در فهرست آثار معنوي ميراث فرهنگي كشور ثبت ملي شده و اولين و تنهاترين اتحاديه صنف توليدكنندگان تابلو فرش كشور در سال ۱۳۹۰ (يعني يه جورايي خيلي دير!) توي شهر سردرود ايجاد شد. سردرود نشون داد اگه اين صنعت رونق بگيره ميتونه حتي بيكاري رو در بعضي مناطق و شهر ها به صفر برسونه. چون با توجه به شغلهاي جانبي اين صنف و گستره فعاليت توليدكنندگان تابلو فرش سردرود، اين شهر نرخ بيكاريش در حد صفره و در ۱۸ استان كشور براي ۲۶۰ هزار نفر شغل ايجاد كرده.
در حال حاضر، روزانه بيش از ۵۰۰ قطعه تابلو فرش در طرح و سايز هاي مختلف به مديريت كارگاه هاي متمركز و غير متمركز توليد ميشه. طبق آمار توي هر خانه شهر سردرود حتما يك دار قالي براي تابلو فرش برپاست.
اخيرا در طراحي اين نوع فرشها تحول بزرگي انجام گرفته و اون طراحي نقشه‌ها با كامپيوتر و در برنامه فتوشاپ و نرم افزار مخصوصه.  تابلو فرش كوچه باغ تابلو فرش هاي بافت روباتيك پديده اي نوين در صنعت براي بافت محصولاتيه كه بافت دستي آن نيازمند هزينه هاي بالا و زمان طولاني بوده و به دليل ظرافت بسيار بالا خيلي دشواره. مرواريد و ويرايش و افزودن ابريشم با دست ظرافت كار رو افزايش داده و دقت و سرعت بيشري به توليد محصول ميده كه توسط دستگاه هايي بزرگ صنعتي انجام ميشه.

تاريخچه تابلو فرش ايراني:

روند پيدايش قالي و گليم به يكباره در سده پنجم قبل از ميلاد به تكامل رسيد. بعد از اين زمان قالي بافي رونق گرفت. قديمي ترين قالي ها مربوط به آسياي مركزي و منطقه پازيريك هست كه با توجه به طرح هاي روي قالي، مشخصه كه بافندگان اون مربوط به دوره هخامنشيان هستن.
به نظر ميرسه تابلو فرش آيه قرآني در دوره ساساني رواج داشته چون فرش معروف “بهار خسرو” طبق توصيفات مورخان، زربفت و گرانبها بوده كه تصاويرش هم باغ گل همراه با جوي هاي آب و پرندگان بوده. اين همون فرش معروف “بهارستان” هست كه اعراب پس از شكست يزدگرد سوم آخرين پادشاه ساساني، به غنيمت بردن.
قالي بافي در دوره حمله اعراب براي دو قرن به ركود رسيد اما تجمل پرسي خاندان اموي و نيازشون به آراستگي كاخ ها به قالي هاي گرانبها و نفيس ايراني، اين صنعت رو تداوم داد.
كم كم در زمينه نقش قالي تغييرات حاصل شد. طرح هاي هندسي رفته رفته به طرف طرح هاي با خطور دوار و منحني گرايش پيدا كردن و مئتيف هايي مانند پيچك ها، گل ها، نخل هاي بادبزني، توده هاي ابر مانند، قارچ ها، انواع حيوانات و پرندگان افسانه اي و معمولي مثل اژدها، سيمرغ، گربه وحشي، آهو در طرح هاي نقش قالي ايران ادغام شدن.
در دوره حكومت قره قويونلو و آق قويونلو ها در غرب ايران هم فرش هاي زيبايي بافته شد كه متاسفانه امروزه اثري از اين قالي هاي نفيس نيست.
قاليبافان دوره صفويه هم حدود يك هزار و پانصد تخته قالي و قاليچه از خود باقي گذاشتن. تابلو فرش فرانسوي در اين دوره قالي بافي از حالت يك پيشه روستايي و چادرنشيني به مقام يك حرفه با اهميت در كارگاه هاي شهري تغيير موضع داد و تجارت و صدور آن به كشورهاي اروپايي شروع شد.
براي بافت يه تابلو فرش كه طرح هاي ريز و پر پيچ و خمي داره در ابتدا، از نقشه هاي كاغذي استفاده مي شد. بدين صورت كه پس از انتخاب يك تصوير جهت بافت، تصوير مورد نظر به تناسب اندازه تابلو توسط نقاش يا با استفاده از دستگاههاي چاپ تصاوير بر روي كاغذ چاپ و با تقسيم بندي شطرنجي كاغذ چاپ شده، توسط بافنده بافته مي شد.
ولي با پيشرفت تكنولوژي و با استفاده از كامپيوتر و الگوريتمهاي پردازش تصاوير بيتي، تصاوير مربوط به تابلو فرشها توسط نرم افزار هاي خاص آن به كدهايي با دو پارامتر موقعيت مكاني بر روي تصوير و رنگ هر نقطه،‌ تبديل ميشن كه به اين نوع نقشه ها اصطلاحاً نقشه هاي كامپيوتري ميگن.
به طوركلي، تابلو فرش تنديس به عنوان يكي از نمادهاي اصيل ايراني در دنيا شناخته شده و اينكه عكس هاي شخصي، خانوادگي، بزرگان، مشاهير و هنرمندان رو روي تارو پود تابلو فرش بافت هنري نو هست كه ميشه به عنوان هديه اي گرانبها و ماندگار و مخصوصا با اصالت هنر ايراني براي عزيزان شما جالب و غافلگير كننده باشه.
البته خب، قيمت تابلو فرش يه ذره زياده. اما به عنوان يه هديه ارزنده هميشه در ذهن داشته باشين. شايد يه روز خواستين يه خوب هديه بدين. خريد يه تابلو فرش بهتر از دكوري هاي گرون بازاره و اينكه خريد تابلو فرش حسن سليقه شما رو هم ميرسونه.
ضمنا، بهتون پيشنهاد مي كنيم كه قبل از خريد تابلو فرش، يه سر به سايت شيپور صفحه فرش و تابلو فرش بزنين. اينجا تابلو فرش هاي دست دوم و يا تابلوهايي كه افراد خودشون بافتن و دنبال مشتري ميگردن، پيدا ميشه. قيمتش هم بهتر از بازاره. چون همون طور كه ميدونين شما تو شيپور ميتونين بدون واسطه و مستقيم از بافنده و يا فروشنده خريداري كنين.
تاريخچه و فرايند بافت فرش ايران

    مجموعه: فرش و گليم    فرش دستبافت, فرش ايران, بافت تابلو فرش

قديمترين فرش دستبافت ايراني در سال 1949 در دومين مرحله كاوشهاي باستان شناس روسي، رودنكو در منطقه پازيريك كشف و به نام فرش پازيريك ناميده شد.


رودنكو در كتابي كه به مناسبت اين اكتشافات در سال 1953 در روسيه منتشر كرد، درباره فرش مكشوفه توضيحات مفصلي نگاشت و آن را صراحتا كار ايران و قديمي ترين فرش ايراني در دنيا بيان نمود. او نوشت: "بدون اينكه بتوانيم به طور حتم بگوييم اين فرش كار كداميك از سرزمين هاي ماد-پارت(خراسان قديم) يا پارس است، تاريخ فرش مذكور و پارچه هايي كه در پازيريك كشف شد قرن پنجم و يا اوايل قرن چهارم پيش از ميلاد تشخيص داده مي شود."

 

سپس او اضافه مي كند: "تاريخ اين قالي از روي شكل اسب سواران معلوم مي شود. طرز نشان دادن اسبهاي m10.jpgجنگي كه به جاي زين قالي بر پشت آنها گسترانده اند و پارچه روي سينه اسب از مشخصات آشوريها مي باشد اما در روي فرش پازيريك ريزه كاريهاي مختلف و طرز گره زدن دم اسبها ، در نقوش برجسته تخت جمشيد نيز ديده مي شود."


در زمان تسلط مغولها (قرن سيزدهم و چهاردهم ميلادي) قالي بافي به سطح بسيار رفيعي از زيبايي وتكنيك رسيد. شكوفايي اين صنعت شايد با حكومت غازان خان (1307-1295 ميلادي) مصادف بود.


اما اوج قالي كلاسيك ايراني تابلو فرش منظره را كه از آن با رنسانس قالي ايران ياد مي شود زمان سلاطين صفوي (1722-1499 ميلادي) به ويژه زمان حاكميت شاه طهماسب اول (1587-1524 ميلادي) و شاه عباس كبير(1629-1587 ميلادي) ثبت كرده اند. از اين دوران حدود 3000 تخته فرش به يادگار مانده كه درموزه هاي بزرگ دنيا و يا در مجموعه هاي شخصي نگهداري مي شوند.


در اين دوران در كنار قصرهاي پادشاهان كارگاههاي قالي بافي بناشد و مراكز گوناگون كه قبلا در تبريز ، اصفهان ، كاشان ، مشهد ، كرمان ، جوشقان ، يزد ، استرآباد ، هرات و ايالات شمالي نظير شيروان ، قره باغ و گيلان وجود داشتند توسعه و رونق بيشتري گرفتند.


در همان زمان ، نقاشان و نگارگران بلندپايه طرحهاي خلاصه شده و تركيبي ترنج در وسط قالي و لچكها را در آن وارد كردند. يعني همان طرحي كه قبلا به زيباترين وضعي در قرن پانزدهم روي جلد كتابهاي ارزشمند به كار مي رفت.


با اشغال كشور بوسيله افغانها (1722-1721 ميلادي) اين صنعت و هنر رو به انحطاط گذاشت.
در قرن نوزدهم قاليهاي ايراني ، بويژه فرشهاي نفيس ناحيه تبريز به اروپا راه يافتند. از سوي كشورهاي اروپايي نمايندگاني به تمام كشورهاي مشرق زمين گسيل شدند و با رقابت بسيار فشرده كليه فرشهاي كهنه و عتيقه را گردآوري كرده به قسطنطنيه كه هنوز هم مهمترين بازار قالي مشرق زمين بود فرستادند.


با به پايان رسيدن منابع فرشهاي كهنه ، شركتهاي انگليسي (زيگلر 1883 م) آمريكايي و آلماني به طور نامحدود اقدام به تاسيس كارگاههايي در تبريز ، سلطان آباد(اراك) ، كرمان كردند. اين روال تا جنگ جهاني اول كه توليد قالي به طور قابل توجهي افزايش يافته بود ادامه داشت.

 

فرش دستبافت, فرش ايران, بافت تابلو فرش

 

فرايند بافت
مراحلي كه براي شروع بافت يك فرش مي‌بايست رعايت گردد عبارتند از:

 

1ـ آماده‌سازي مواد اوليه شامل نخ‌چله، نخ پشمي(خامه)، نخ پود.
2ـ آماده‌سازي دستگاه (دار) و ابزار.
3ـ آماده‌سازي نقشه مورد نظر.
4ـ چله‌كشي (نصب نخ چله يا تارها بر روي دار قاليبافي).
5ـ بافت گليم، ابتداي فرش.
6ـ ساده‌بافي ابتداي فرش، انجام عمل گره زدن بر روي تارها به وسيله خامه.
7ـ نقشه‌خواني، انجام عمل گره زدن براساس خانه‌هاي رنگي نقشه.
8ـ انجام عمل پودكشي (پود زير يا ضخيم و پود رو يا نازك) و عمل كوبيدن پودها.
9ـ شيرازه پيچي كناره‌ها.
10ـ عمل كوبيدن رج‌ها و قيچي‌زدن سرپرزهاي اضافي.
11ـ رعايت در جلوگيري از معايب احتمالي هنگام بافت.
12ـ پايين‌كشي :اتمام كار يك فرش بافته شده.


توضيح اينكه در يك فرش تراكم گره‌ها و ظرافت آنها نمايانگر ميزان مرغوبيت و كيفيت فرش است. بدين معني كه هر چه تعداد گره‌ها زيادتر و در اصطلاح فرشبافي هر چه پرتر باشد كيفيت آن بالاتر خواهد بود.


بطور كلي در قاليبافي ايران دو نوع گره متداول است.
1ـ گره تركي (قيورد ـ متقارن) تبريز، هريس همدان، عشاير فارس و ....


2ـ گره فارسي (سنه ـ نامتقارن) فارسي‌زبانان، اراك، اصفهان، مشهد، بيرجندؤ كرمان، نائين، كاشان، قم و ....

رجشمار
رجشمارهاي رايج در فرشبافي ايران از 20 تا 90 رجي مي‌باشد.
معمولاً فرشهاي درشت‌باف 20 و 25 رجي و فرشهاي ايلياتي درشت‌بافت معمولاً حدود 30 رجي هستند فرشهاي متوسط خوب 40، 45 و 50 رجي هستند. فرشهاي خوب 50 تا 90 رجي هستند.

تابلو فرش چيست ؟

تابلو فرش ، تكه‌هايي كوچك از فرش هستند كه قاب مي‌شوند و به ديوارها آويخته مي‌گردند ؛ آنها بيشتر جنبه‌ تزئيني دارند و به خانه‌ها رنگ ، اصالت و زيبايي مي‌بخشند. فرش ونيز كاشان تابلو فرش به خصوص در سبك كلاسيك ( يكي از سبك‌هاي دكوراسيون داخلي ) از عناصر ويژه و منحصر به فرد زيباسازي داخل خانه‌هاست. شايد بتوان تابلوهاي جادويي و رنگين را يكي از مفهومي‌ترين تزئيني‌ها دانست ؛ يعني يك شي زينتي كه تاريخ ، معنا ، فرهنگ و اصالت ايراني را در خود جاي داده است.
انواع تابلو فرش و طرح‌هاي آن

تابلو فرش در دو نوع دستباف و ماشيني در بازار موجود است و كالايي محبوب و پرطرفدار بين ايرانيان مي‌باشد. اين تابلوهاي جذاب و رنگين در سايزهاي ۵۰*۳۵ ، ۷۰*۵۰ ، ۱۰۰*۷۰ ، ۱۲۰*۸۰ ، ۱۵۰*۱۰۰ و ۳۰۰*۲۰۰ عمومي‌تر هستند و بيشتر در بازار ديده مي‌شوند ؛ آنها در طرح‌هاي مختلف زير موجودند و چشم‌ها را خيره مي‌كنند :

    مناظر طبيعي مثل جنگل ، رودخانه ، كوه ، دريا و…
    نقش‌هاي گل مثل سبدها و دسته‌هاي گل
    حيوانات مختلف
    پرتره و چهره‌هاي مشهور تاريخ و هنر دنيا
    آيات قرآن و احاديث
    تركيبي از تاريخ ، حيوانات و مناظر

طرح ، نقش و بازي رنگ در تابلو فرش چنان متنوع و متفاوت است كه هر سليقه ، نظر و خواسته‌اي را راضي و خشنود مي‌كند.
تاريخچه تابلو فرش

فرش ها و تابلوهاي فرش در طول تاريخ چون انساني رشد كرده‌اند ، توسعه يافته‌اند و به تكامل رسيده‌اند و به همين دليل است كه هر دوره‌ تاريخ در فرش‌هاي زمانش ثبت شده است. فرش كاشان تاريخچه قاليبافي رشد ، گسترش و توسعه‌ آن به سده‌ پنجم پيش از ميلاد باز مي‌گردد. هرچند قالي‌بافي در دوره‌ هخامنشي بسيار مورد توجه بود اما شواهد حاكي از آن است كه در دوره‌ ساساني بافت تابلو فرش رونق گرفته است چراكه فرش مشهور بهارستان يا همان بهار خسرو مربوط به دوران ساساني است كه توسط اعراب به غنيمت برده شد.
تكامل اين كالاي زينتي از گذشته تاكنون

تكامل تابلو فرش از گذشته تاكنون
در گذشته نقشه‌هاي كاغذي براي بافت اين تابلوهاي زينتي به كار مي‌رفت يعني بعد از انتخاب طرح مورد نظر يا همان تصوير و نقش فرش ، آن طرح بر اساس اندازه‌ فرش و با استفاده از دستگاه‌هاي چاپ روي كاغذ به چاپ مي‌رسيد و بافنده براي بافت ، كاغذ را شطرنجي مي‌كرد. امروزه با رشد تكنولوژي  و نمودارهاي كشيدن تصاوير ، طرح‌ها به صورت كامپيوتري و با نرم افزارهاي ويژه‌ اين كار و با روش خاصي تهيه مي‌شوند ؛ اين نقشه‌هاي بافت ، به نقشه‌هاي كامپيوتري معروف هستند.
دقت در انتخاب تابلوها

در انتخاب تابلو فرش به خصوص تابلوهاي دستباف بايد دقت نماييد زيرا اين تابلوها به خاطر عدم توجه و بي‌دقتي در بافت ممكن است ايرادهايي داشته باشند كه از زيبايي آنها به مراتب مي‌كاهد.

از جمله عيب‌هاي اين تابلوها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد :

    عدم اصالت طرح يا نقشه
    كجي آنكه در بافت ايجاد شده است
    عدم كيفيت نخ استفاده شده در بافت تابلو فرش
    عدم يكنواختي و نامنظم بودن اندازه‌هاي تابلوفرش

تابلوهاي ماشيني نيز به دلايل مختلف از جمله نخ و الياف نامناسب ، نقشه‌هاي بي‌هويت ، دستگاه‌هاي قديمي ، عدم نظارت بر مراحل توليد نخ تا بافت فرش و… ممكن است ايرادهايي داشته باشند كه از جذابيت آنها كم مي‌كند.
خواندن مطلب  فرش ماشيني خوب چه ويژگي هايي دارد؟

بهتر است براي خريد اين وسيله‌ي دكوري و چشم‌نواز به فروشگاه‌هاي معتبر مراجعه كنيد تا بر اساس ميزان هزينه و سليقه‌ خود انتخابي عالي و درست داشته باشيد.
انواع تابلو از لحاظ مواد اوليه

انواع تابلو فرش از لحاظ مواد اوليه
تابلو فرش از نخ‌هاي مختلفي بافته مي‌شود :

    نخ ابريشم مصنوعي يا طبيعي : فروشگاه اينترنتي فرش ماشيني فرش‌هاي بافته شده از ابريشم طبيعي (از پيله‌هاي ابريشم تهيه مي‌شود) بسيار زيبا ، لطيف ، ظريف و چشم‌نواز هستند و كالايي گران‌بها و لوكس محسوب مي‌شوند.
    نخ كرك : فرش‌هايي كه با كرك (پشم‌هاي نرم روي بدن چهارپايان)  بافته و قاب مي‌شوند نيز غالبا گران قيمت هستند و طرفداران خود را دارند.
    نخ پشمي (از پشم گوسفندان تهيه مي‌شود و بر اساس نژاد گوسفند ، درجه‌ مرغوبيت متفاوتي دارد) : يكي از پركاربردترين مواد اوليه در بافت انواع فرش و تابلوفرش است. نخ‌هاي پشمي كيفيت‌هاي مختلفي دارند و فرش‌هايي با درجه‌ كيفي و زيبايي متفاوتي از آنها توليد مي‌شود.
    نخ پنبه : نخ پنبه نيز پرمصرف است و غالبا در تارو پود فرش‌هاي ايراني استفاده مي‌شود.
    نخ اكريليك : قيمت اين نخ‌ها به نسبت نخ‌هاي طبيعي ارزانتر است و فرش‌هايي با قيمت‌هاي مناسب‌تر از آنها تهيه مي‌شود.
    نخ‌هاي تركيبي و…

بهترين تابلوهاي فرش دستباف و ماشيني

بهترين تابلو فرش دستباف از شهر تاريخي و چند هزارساله‌ سردرود در آذربايجان شرقي مي‌آيد ؛ سردرود ، به پايتخت تابلو فرش جهان معروف است كه تابلوهايش حتي به قصرها و موزه‌هاي دنيا رسيده است. هنرمندان بلند آوازه‌ تبريزي به طراحي و بافت انواع متنوعي از اين كالا دكوري مي‌پردازند و هنر ، ظرافت ، زندگي و درخشاني را در آنها سرازير مي‌كنند. از ويژگي‌هاي اين تابلوهاي سردرودي مي‌توان به رنگ‌هاي شگفت‌انگيز و چيني‌جاهاي بي‌نظير و منظم اشاره كرد. اين تابلوهاي هنري و خوش‌رنگ و رو از صنايع‌دستي تبريز ، كاشان و سردرود محسوب مي‌شوند.

همان‌طور كه شايد بارها شنيده‌ايد  فروشگاه اينترنتي تابلو فرش ماشيني بهترين فرش‌هاي ماشيني در كارخانه‌هاي كاشان بافته مي‌شوند كه از نظر نوع نخ ، تراكم ، شانه و… مرغوب ، با كيفيت و زيبا هستند ؛ فرش‌هاي كوچك قاب شده نيز از اين قاعده مستثني نيستند.

در جمع‌بندي نهايي بايد گفت كه نوع دستباف اين تابلوها گرما ، جذابيت و جادو را به ديوار خانه‌ها مي‌آورند ؛ مي‌توان ساعت‌ها آنها را تماشا كرد و به احساس بافنده حين بافتنشان پي برد اما نوع ماشيني آن نيز در صورت حفظ كيفيت در تهيه ، زيبا هستند و قيمتي ارزانتر و مناسب‌تر دارند. 

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 پرورش بوقلمون در سالن
نوشته شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۷:۲۱:۲۰
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پرورش بوقلمون درآمد زا (قسمت اول )

2 نوامبر 2019 پرندگان, راه اندازي مزرعه, مقالات آموزشي ۰ ديدگاه

سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز در اين قسمت ميخواهيم در مورد پرورش بوقلمون صحبت بكنيم پس با ما همراه باشيد .

بوقلمون:

بوقلمون يكي از بزرگ ترين گونه پرندگان است كه در حال حاضر در صنعت پرورش ماكيان و پرندگان بسيار پر درآمد مي باشد.بوقلمون ها بر اساسنوع جنسيت ماده و نر از لحاظ ظاهري و جثه تفاوت هايي دارند و ميتوانيد به راحتي آن ها را تشخيص داد .

بوقلمون ماده : قفس پرنده

 • ريش ها كوچك تر از جنس نر
 • غبغبه هم ندارند

بوقلمون نر :

 • معمولا سنگين تر اند
 • گوشت لذيذ تر
 • در هنگام بلوغ زوائد سيمي برجسته تر كه در وسط سينه اند
 • منقار بزرگ تر از جنس ماده قفس قرقاول 3 طبقه

انواع بوقلمون :

بوقلمون محلي يا صنعتي :

اين نوع بوقلمون ها به رنگ سياه و خاكستري يا رنگ سياه با لكه هاي خاكستري ميباشد در اكثر سالن ها پرورش داده مي شود و قادر به پريدن نيستند قفس بلدرچين 1 طبقه

بوقلمون وحشي :

اين نوع بوقلمون ها  همه چيزخوارند و غذاي خود را از زمين و درخچه ها به دست مي آورند و توانايي پرواز را هم دارند قفس هاي بلدرچين

امكانات لازم براي پرورش بوقلمون :

 • فضا
 • دما
 • رطوبت و تهويه
 • بهداشت
 • نور

در مقاله بعدي ( پرورش بوقلمون در سالن ) كه قسمت دوم اين مقاله است در مورد پرورش اين پرنده مفصل صحبت خواهيم كرد با ما همراه باشيد

در ارتباط با پرورش بوقلمون مطالب زير هم مفيد است .

 

سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز در اين قسمت ميخواهيم در مورد پرورش بوقلمون در سالن صحبت بكنيم پس با ما همراه باشيد . قفس بلدرچين 5 طبقه

قسمت اول مقاله پرورش بوقلمون  را در اين قسمت مطالعه كنيد

امكانات لازم براي پرورش بوقلمون :

 • فضا
 • دما
 • رطوبت و تهويه
 • بهداشت
 • نور

فضا : آشيونه

مشاوره جهت پرورش بوقلمون : ۰۹۱۲۰۲۱۵۷۱۴

۱٫درهفته اول ۳۰ عدد در متر مرلع

۲٫در هفته ۲-۴ تعداد ۲۰ عدد در هر متر مربع

۳٫در هفته ۵-۶ تعداد ۱۰ عدد در هر متر مربع

۴٫در هفته ۷-۸ تعداد ۸ عدد در هر متر مربع

۵٫در هفته ۹-۱۲ تعداد ۵ عدد در هر متر مربع

۶٫در هفته ۱۳-۲۰ تعداد ۲-۳ عدد بوقلمون در هر متر مربع

دماي مورد نياز:

دما در سنين متفاوت فرق مي كند و بايد در زمان هاي مختلف كم يا زياد شود ،در دوره شروع دما بايد بين ۳۴-۳۶ درجه باشد و در اواخر هفته اول ۳۲ درجه باشد و در هفته دوم ۲۹ درجه ، هفته سوم ۲۶ درجه ، در هفته چهارم ۲۴ درجه ، هفته پنجم ۲۱ درجه و در هفته ششم به ۱۸ درجه مي رسانيم. قفس ميني بلدرچين

تهويه و رطوبت:

براي رشد بهتر جوجه ها بايد فضاي محيط داراي سيستم تهويه باشد كه مي توان از پنجره و يا فن استفاده نمود . خريد قفس بلدرچين

بهداشت :

براي رشد بهتر پرندگان و آسيب نرساندن به آن ها بايد محيط نگه درازي آن ها ضدعفوني و پاكسازي شده باشد. قفس بلدرچين 5 طبقه دوبل

استفاده ا نور:

سن ۶-۰ هفتگي :

در ۴۸ ساعت اول به طور دائمي از نور استفاده مي شود ، سپس ميزان روشنايي را به مرور كمتر مي كنيم.

سن ۶-۲۲ هفتگي : انواع قفس بلدرچين
از ۱۴ساعت نور باشدت كمتر استفاده كنيد.

 • اگر ميخواهيد براي خود مزرعه راه بيندازيد و نياز به قفس هاي مرغ و يا قفس هاي كبك داريد ميتوانيد آن ها را از آشيونه با بهترين قيمت تهيه كنيد .

در ارتباط با پرورش بوقلمون در سالن مطالب زير هم مفيد است .

 
:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۷:۱۶:۰۶
نویسنده : مونا
نظرات (0)

بيماري پرندگان:

۱٫سندرم كشنده طوطي ها:

 • اين بيماري همچنين با نام سندرم ماكا شناحته مي شود قفس كبك 1 طبقه
 • علائم آن عبارتند از كاهش وزن ، اسهال ، بي اشتهايي و چينه دان ملتهب مي باشد
 • حتي ممكن است علائمي مثل دپرس شدن و تشنج نيز در پرنده ايجاد شود
 • براي درمان اين بيماري مي توان پرنده را به محيطي بي سر و صدا و استرس منتقل كرد و از دارو هاي مورد نياز استفاده كرد. خريد قفس بلدرچين

۲٫تب طوطي سانان:

 • اين بيماري باكتريايي با نام زيتاكوزيس نيز شناخته شود
 • در بين پرندگان بسيار واگيردار است قفس كبك
 • تندي نفس ، سرگيجه ، بي حسي و عفونت چشم از علائم شايع اين بيماري است
 • براي درمان آن بايد از آنتي بيوتيك ها استفاده كنيد.

۳٫بيماري منقار و پرهاي بد فرم:

 • اين بيماري ويروسي در بين تمام پرندگان شايع است
 • همچنين در بين طوطي هاي جواني كه سيستم ايمني ضعيفي دارند
 • نيز قابل مشاهده مي شود و علائم اين بيماري عبارتند از ، از دست دادن پر ها و يا رشد نكردن پر هاي پروازي مي باشد و حتي تغيير رنگ ها هم مي توان از علائم اين بيماري نام برد. خريد قفس مرغ

۴٫پليوما ويروس: آشيانه

 • اين ويروس پر پرندگان را تحت تاثير قرار مي دهد
 • باعث رشد نامناسب پرها شده قفس كبك 4 طبقه
 • همچنين باعث رشد نكردن پر هاي پروازي مي شود
 • علائم ديگر اين بيماري شامل بي ميلي به غذا ، استفراغ ، كاهش وزن و كز كزدن پرنده مي باشد .

۵٫گواتر:

 • در اين بيماري غده ي تروئيد به علت كمبود يد بزرگ مي شود
 • علاوه بر سختي در بلع ، بي ميلي به غذا هم در پرندگان و سرگيجه و اسهال هم مي توان از علائم اين بيماري نام برد. خريد قفس كبك

۶٫پاكو:

 • اين بيماري در طوطي ها شايع است
 • صدمات شديد به كبد و كليه وارد مي كند قفس هاي بلدرچين
 • علائم ديگر اين بيماري اسهال و سرگيجه ، مدفوع رنگ پريده و ريزش عضلاني مي باشد.

۷٫كانديديازيس:

 • پرنده هايي كه درگير اين بيماري شده اند ، پرنده هاي بسياري معمولا ضايعات سفيد رنگي در دهان و حلق خودشان مي دهند قفس هاي كبك
 • ممكن است استفراغ نيز داشته باشند ، كاهش اشتها نيز از علائم اين بيماري است.

در ارتباط با بيماري پرندگان مطالب زير هم مفيد است .

 • اگر ميخواهيد براي خود مزرعه راه بيندازيد و نياز به قفس بلدرچين يا قفس مرغ داريد ميتوانيد آن ها را از آشيونه با بهترين قيمت تهيه كنيد .

براي عضوت در اينستاگرام كليك كنيد

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 پنل اس ام اس آرادان
نوشته شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۷:۰۹:۱۸
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پنل اس ام اس آرادان

آرادان يا اَرادان يكي از شهرهاي ايران در استان سمنان است. از نام‌هاي قديمي اين شهر مي‌توان به «اردهان» و «اَردوان» اشاره كرد و در زبان محلي به نام «اَرادون» ناميده مي‌شود. محمود احمدي‌نژاد، ششمين رئيس‌جمهور ايران، در اين شهر به دنيا آمده‌است.

اماكن تاريخي و جاذبه‌هاي ديدني :

بازار آرادان ، تكيه آرادان ، قلعه تاريخي آرادان (به‌دليل نگهداري نامناسب شرايط خوبي ندارد) ، قلعه پاده ، آب انبار پاده ، تكيه پاده ، حمام ميرزايي‌هاي پاده ، منطقه رامه
آب انبار آرادان ، آب انبار علي‌آباد ، آب انبار اسلام‌آباد (قلعه خرابه) ، امام زاده سلطان شاه نظر آردان ، امام زاده خليل‌الله آرادان ، امام زاده سلطان بوسعيد روستاي پاده منبع آب سيماني آرادان (كه در خرداد ماه ۱۳۹۷ تخريب شد) ، آبشار لزوره ، آبشار رامه بالا ، آبشار خوش آبرود ، پارك جنگلي دشت بهشت آرادان ، غارنمكي گزوش ، غار رودافشان

شما مي توانيد با خريد سامانه پيامك ويژه انتخابات از سامانه مدير پيامك يا سامانه پيامك ستاد انتخابات رياست جمهوري يا انتخابات مختلف اعم از انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

 

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف aradan استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

چرا از مدير پيامك پنل اس ام اس بسطام بگيرم؟

۱- ارئه خط خدماتي رايگان بدون نياز به سفته و مكاتبات و تعهدات

۲- ارسال پيامك انبوه به بلك ليست ها با سيم كارت

۳- ارسال سريع پيامك در كمتر از ۱۰ ثانيه براي اتصال به وب سايت

۴- ليست شماره هاي شهر بسطام به تفكيك سن و جنسيت

۵- ارسال پيامك تبليغاتي به بسطام از روي نقشه

۶- ليست شماره موبايل ايرانسل و همراه اول بروز

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه شهر آرادان

ارسال بلك ليست

ما قادر هستيم، پيامك شما را حتي به شماره‌هايي كه دريافت پيامك تبليغاتي را مسدود كرده‌اند، تحويل دهيم؛ باور نمي‌كنيد؟! امتحان كنيد

آراداني عزيز به مشاوره رايگان براي تهيه پنل اس ام اس نياز داريد ؟ با شماره موبايل ۳۰ ۳۵ ۳۴ ۰ ۰۹۱۲ تماس بگيريد.

پنل اس ام اس مخابرات

امكانات پنل اس ام اس دامغان

 • با خريد پنل پيامك دامغان؛ ميتوانيد به بانك شماره هاي دائمي و اعتباري آرادان پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس در دامغان؛ ميتوانيد پيامك تبليغاتي منطقه اي ارسال نماييد و بر اساس كدپستي در آرادان پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس در آرادان؛ ميتوانيد از نقشه گوگل به مناطق مختلف آرادان دسترسي داشته باشيد و به هر قسمتي كه بخواهيد پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس در آرادان؛ ميتوانيد در شهر آرادان بر اساس سن و جنسيت به مخاطب هدف پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس در آرادان؛ ميتوانيد به افرادي كه از يك دكل مخابراتي BTS سرويس ميگيرند و از يك محله عبور ميكنند پيامك خوشامدگويي ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس در آرادان؛ به شماره هاي دائمي و اعتباري شهر آرادان دسترسي داشته باشيد و بر اساس كد و پيش شماره پيامك تبليغاتي ارسال نماييد.

ديگر امكانات:

 1. بانك شماره موبايل دانمي همراه اول آرادان
 2. بانك شماره موبايل اعتباري همراه اول آرادان
 3. ارسال پيامك كوتاه تبليغاتي آرادان
 4. پشتيباني ۲۴ ساعته پنل اس ام اس به صورت تلفني در آرادان
 5. ارسال پيامك به شماره هاي بلك ليست آرادان
 6. ارسال سن و جنسيت در آرادان
 7. نمايندگي پنل اس ام اس آرادان
 8.  نمايندگي پنل اس ام اس گرمسار

ارسال پيامك براي اصناف استان آرادان با پنل اس ام اس گرمسار

يكي ديگر از روش هاي تبليغاتي ارسال انبوه پيامك براي شهر گرمسار، استفاده از بانك اطلاعاتي اصناف شهر گرمسار مي باشد. برخي از كاربران سامانه اس ام اس شهر گرمسار قصد دارند براي جامعه هدف مشخصي تبليغات و بازاريابي پيامكي انجام دهند و مي خواهند تبليغاتشان را به صنفي ارسال كنند كه عمده مشتريان شان از آن صنف تامين ميشود. همچنين با استفاده از دستگاه ذخيره شماره موبايل مشتري ، ميتوانيد شماره آنها را ذخيره و پيامك تبليغاتي ارسال كنيد .

به طور مثال شخصي كه شغلش توزيع تجهيزات پزشكي مي باشد نيازمند تبليغات براي عموم مردم نيست و جامعه هدف كسب و كارش پزشكان، متخصصين و يا بيمارستان ها مي باشد.

امروزه ۵۰ درصد فروش از مشتريان قبلي كه كسب و كار شما را شناخته اند حاصل مي شود. ارسال پيامك يكي از بهترين راه هاي ارتباط با مشتريان قبلي و تداعي نام و ياد برند و محصول شما مي باشد.

 

چه ويژگي هايي سامانه پيامك آرادان را متمايز از ديگر سامانه ها ميكند؟

مهمترين ويژگي پنل اس ام اس آرادان ارسال پيامك تبليغاتي و پيامك انبوه مي باشد. از مزاياي تبليغات پيامكي خوانده شدن تقريبا ۱۰۰٪ تبليغات مي باشد.

مزاياي اصلي استفاده از پيامك در تبليغات و اطلاع رساني را مي توان با چند گزينه توضيح داد:

چه ويژگي هايي پنل پيامك را متمايز از ديگر سامانه ها ميكند؟

سرعت بالاي ارسال پيامك

پيام كوتاه از جمله روش هاي اطلاع رساني و تبليغات مي باشد كه سرعت ارسال بالايي را دارد و سريعا در اختيار و مشاهده مخاطب قرار مي گيرد. در حال حاضر يكي از سريع ترين روش هاي اطلاع رساني استفاده از پيامك مي باشد.

ماندگاري

پيامك تبليغاتي ارسالي شما براي مدت زيادي ممكن است در تلفن همراه مخاطب باقي بماند زيرا حجم فيزيكي اشغال نمي كند و بطور كلي نگهداري از آن هيچ زحمتي را براي مخاطب ندارد. تنها بايد متن پيامك ارسالي بگونه اي جذاب باشد كه شخص با احتمال اينكه ممكن است در آينده به خدمات معرفي شده نيازي پيدا كند، آن را نگه دارد.

دسترسي سريع

امروزه تلفن همراه يكي از وسايل شخصي است كه در بيشتر ساعات شبانه روز در دسترس مخاطب قرار دارد. از اين رو مشترك به محض نياز به بازخواني متن پيامك تبليغاتي، مي تواند به راحتي اين كار را انجام دهد.

عدم نياز به توزيع كننده

ارسال پيام كوتاه تبليغاتي از جمله معدود روش هاي تبليغاتي و اطلاع رساني مي باشد كه احتياجي به ابزارهاي توزيع ندارد و با سرعت بسيار بالا و با همان هزينه اوليه ارسال توزيع مي گردد.

چرا سامانه پيامك براي دفتر املاك بهترين گزينه است؟

امروزه پنل پيامكي آژانس املاك يكي از سريعترين وسايل ارتباطي با مخاطبين است و هر پيامك به طور متوسط كمتر از 2 دقيقه بعد از دريافت خوانده مي شود، در صورتي كه شبكه هاي اجتماعي مانند اينستاگرام، تلگرام و… چنين نيستند و خيلي از كاربران شبكه‌هاي مجازي در اوقات بيكاري و فراغت و ساعت پاياني شب فضاي مجازي را چك مي كنند كه زمان مناسبي براي فروش ملك، آپارتمان و… نيست.

پنل پيامك دفاتر بيمه

شركت هاي بيمه علاوه بر خدماتي كه به مشتري ارائه مي دهند مانند پرداخت خسارات ، پرداخت هزينه ي ايجادشده بابت درمان و…. احتياج دارند تغييرات شرايط ، سررسيد ، هزينه و … را به مشتريان اطلاع رساني كنند يكي از بهترين و سريعترين ابزار هاي اطلاع رساني استفاده از پنل اس ام اس دفاتر بيمه است در اين سامانه ابزار هايي ايجاد شده است كه شما را در ارتباط با مشتري ياري مي كند.

از ديگر ويژگي هاي پنل پيامك آرادان مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • بانك شماره تلفن بروز و رايگان
 • كمترين تعرفه ارسال در كل كشور
 • گارانتي عودت كامل وجه پنل بمدت ۱۰ روز
 • مادام العمر بودن پنل بدون نياز به تمديد ماهانه و سالانه
 • وب سرويس و افزونه هاي پيامكي و افزونه ديجيتز
 • فعال سازي آني پنل؛ به محض خريد
 • ارسال سريع پيامك به بلك ليست
 • ويديو‌هاي آموزشي؛ بعد از خريد پنل براي شما ارسال مي‌گردد
 • داراي نماد اعتماد الكترونيك و عضو انجمن صنفي كسب و كارهاي اينترنتي
 • پشتيباني حرفه‌اي؛ به‌صورت ۲۴ ساعته توسط كارشناسان حرفه‌اي
 • پيشرفته ترين سامانه پيامك

ارسال پيامك كدپستي فارس

ويژگي هاي متمايز پنل اس ام اس آرادان

 1. بانك شماره موبايل دانمي همراه اول
 2. بانك شماره موبايل اعتباري همراه اول
 3. ارسال پيامك كوتاه تبليغاتي
 4. ارسال سن و جنسيت
 5. نمايندگي پنل اس ام اس در آرادان

مزيت مهم در مدير پيامك :

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف aradan استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه شهر آرادان

با كد تخفيف aradan از سايت مدير پيامك با تخفيف ۳۰ درصدي پنل اس ام اس تهيه نماييد خريد پنل رايگان اس ام اس از مدير پيامك به صورت آني مي باشد و خط خدماتي رايگان نيز ارائه مي گردد. همچنين پنل پيامكي ارسال با سيم كارت نيز در پنل موجود مي باشد در صورتي كه نياز به مشاوره و راهنمايي داشتيد با شماره ۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰و شماره ۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰ تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 پنل پيامك دفاتر بيمه
نوشته شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۷:۰۲:۴۶
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پنل اس ام اس براي دفاتر بيمه

در اين مقاله مي‌خواهيم در مورد پنل اس ام اس بيمه صحبت كنيم و توضيح دهيم كه سامانه مدير پيامك چه خدماتي ميتواند براي شركت ها و دفاتر بيمه انجام دهد؟

شركت هاي بيمه علاوه بر خدماتي كه به مشتري ارائه مي دهند مانند پرداخت خسارات ، پرداخت هزينه ي ايجادشده بابت درمان و…. احتياج دارند تغييرات شرايط ، سررسيد ، هزينه و … را به مشتريان اطلاع رساني كنند  يكي از بهترين و سريعترين ابزار هاي اطلاع رساني استفاده از پنل اس ام اس دفاتر بيمه است  سفير پيامك در اين سامانه ابزار هايي ايجاد شده است كه شما را در ارتباط با مشتري ياري مي كند.

امروزه 50 درصد فروش از مشتريان قبلي كه كسب و كار شما را شناخته اند حاصل مي شود. ارسال پيامك يكي از بهترين راه هاي ارتباط با مشتريان قبلي و تداعي نام و ياد برند و محصول شما مي باشد.

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف insurance استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

چرا از مدير پيامك پنل اس ام اس بگيرم؟

۱- ارئه خط خدماتي رايگان بدون نياز به سفته و مكاتبات و تعهدات

۲- ارسال پيامك انبوه به بلك ليست ها با سيم كارت

۳- ارسال سريع پيامك در كمتر از ۱۰ ثانيه براي اتصال به وب سايت

۴- ليست شماره هاي مشتريان دفاتر بيمه به تفكيك سن و جنسيت

۵- ارسال پيامك تبليغاتي به مشتريان از روي نقشه

۶- ليست شماره موبايل ايرانسل و همراه اول بروز

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه دفاتر بيمه

با پنل اس ام اس بيمه ميتوانيد چه اقداماتي انجام دهيد ؟

 • با خريد پنل اس ام اس بيمه؛ ميتوانيد براي مشاغل مختلف پيامك هاي انبوه منطقه اي ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد به مشتريان خود در مناطق مختلف در هر شهر پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس براي بيمه؛ ميتوانيد بر اساس كدپستي به افرادي كه در يك محله هستيد پيامك بفرستيد.
 • با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد از روي نقشه گوگل به افراد مشخصي پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس دفاتر بيمه؛ ميتوانيد به افرادي كه سن و جنسيت مشخصي دارند پيامك ارسال نماييد.
 • با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد به بانك شماره موبايل هاي مشاغل و اصناف دسرتسي داشته باشيد.
 • با خريد پنل اس ام اس شركت هاي بيمه؛ ميتوانيد به سرشماره هاي رند پيامك ارسال كنيد.
 • با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد تبليغات پيامكي براي دفتر بيمه خود را اغاز كنيد.

ارسال پيامك به مشاغل

ما قادر هستيم، پيامك شما را حتي به شماره‌هايي كه دريافت پيامك تبليغاتي را مسدود كرده‌اند، تحويل دهيم؛ باور نمي‌كنيد؟! امتحان كنيد.

ويژگي هاي متمايز پنل اس ام اس

 • پنل پيامك مادام عمر ( life time )
 • فعال سازي آني پنل؛ به محض خريد
 • ارسال سريع پيامك به بلك ليست
 • داراي نماد اعتماد الكترونيك و عضو انجمن صنفي كسب و كارهاي اينترنتي
 • پشتيباني حرفه‌اي؛ به‌صورت ۲۴ ساعته توسط كارشناسان حرفه اي

مدير پيامك براي اولين بار در كشور “پنل ارسال انبوه از طريق سيم كارت“ راه اندازي كرد.

كاربردهاي پنل اس ام اس در شركت هاي بيمه و دفاتر نمايندگي بيمه

 • ارسال پيامك در مورد امتيازات شركت بيمه اي ( تخفيفات)
 • ارسال پيامك براي تشكر از مشترياني كه بيمه شما را انتخاب كرده اند
 • ارسال پيامك در خصوص پايان قرارداد
 • اعلام سررسيد بيمه مشتري با ارسال پيامك
 • ارسال پيامك تبريك به مناسبت هاي خاص با نام خود مشتريان
 • اطلاع رساني به مشتريان و متقاضيان در مورد خدمات جديد بيمه اي
 • آگاهي مشتريان از وضعيت بيمه خود درهر لحظه از شبانه روز فقط با ارسال يك پيامك
 • برگزاري نظرسنجي و مسابقات
 • ارسال خودكار پيامك ياداوري تمديد بيمه
 • ارسال پيامك تبليغاتي براي نمايندگي خود
 • ارسال پيامك براي منطقه ، گروه ، كد و صنف خاص
 • كاهش هزينه ها با ارسال پيامك به جاي تماس تلفني
 • ارسال پيامك تبليغاتي براي دفتر بيمه
 • ارسال پيامك تمديد بيمه نامه خودرو و … .

كاربرد پنل پيامك براي بيمهارسال پيامك انبوه تبليغاتي براي دفاتر بيمه

شما با خريد يك پنل پيامك بيمه براي دفتر بيمه ميتوانيد پيامك انبوه تبليغاتي براي دفتر بيمه ارسال نماييد و تبليغات پيامكي را اغاز نماييد. آنچه واقعا پيام كوتاه را براي دفاتر بيمه مناسب مي‌كند، امكاناتي است كه براي خدمت‌رساني بهتر در اختيارشان قرار مي‌دهد، و اين دقيقا همان چيزي است كه مي‌تواند تجارت شما را دگرگون نمايد. در ادامه به بررسي مزايا و كاربردهاي پيامك براي دفاتر بيمه مي‌پردازيم.

ماژول ارسال پيامك پاسخ زماندار

يكي از مواردي كه در ارسال پيامك اطلاع رساني بسيار پر اهميت مي باشد اطلاع رساني از زمان انقضاي بيمه مي باشد با توجه به در گيري افراد با مسائل روز مره معمولا تاريخ سررسيد بيمه خود را فراموش مي كنند شما با استفاده از ارسال پيامك پاسخ زماندار و ارسال مناسبت هوشمند به راحتي مي توانيد تنظيم كنيد كه چند روز قبل از موعد سررسيد بيمه ، از طريق اس ام اس موضوع را به كاربر اطلاع رساني كنيد.

ارسال پيامك به مشاغل هدف

شما مي‌توانيد با استفاده از بانك شمارۀ طبقه‌بندي شدۀ مديرپيامك (بر اساس شهر، محله، كد پستي، صاحبان مشاغل و …) به بازار هدف خود پيامك ارسال كنيد و كاربرد پنل پيامك براي مشاور املاك مشتريان را از خدماتي كه ارائه مي‌دهيد آگاه نمائيد. به اين ترتيب مي‌توانيد بازار هدف را از وجود خود آگاه كرده و در نتيجه مشتريان بيشتري را به سمت خود جذب نمائيد.

ماژول پاسخگوي خودكار به پيامك

مشتري مي‌تواند اطلاعات مورد نظر خود را از سرويس پيامكي شما دريافت كند. با ماژول پاسخگوي خودكار مشتري مي‌تواند با ارسال يك كلمه يا عدد بخصوص به خط اختصاصي شما از آخرين وضعيت بيمۀ خود و ساير اطلاعات مربوطه مطلع گردد.

ارسال خودكار پيامك تبريك تولد

اين يك روش خوب براي نزديك شدن بيشتر به مشتريان است. به اين ترتيب مشتري متوجه خواهد شد كه به يادش هستيد و برايش ارزش قائليد. شما حتي مي‌توانيد بواسطۀ پيامك تولد مشتري را تبريك بگوئيد و او را غافلگير نمائيد.

اطلاع رساني به مشتريان در مورد خدمات جديد بيمه اي

شما مي‌توانيد با پيامك مشتريان را از جديدترين خدمات خود مطلع كنيد و پيشنهاد دريافت اين خدمات را به آنها بدهيد. حتي مي‌توانيد براي گرفتن بازدهي بيشتر يك تخفيف ويژه براي مشتريان خود در نظر بگيريد و آنها را بيشتر به دريافت اين خدمات جديد ترغيب كنيد.

برگزاري نظرسنجي و مسابقات

اين يك راه عالي براي جذب مخاطبان بيشتر است. با استفاده از پنل اس ام اس بيمه كافي است يك مسابقه برگزار كنيد و يك جايزه مناسب براي آن در نظر بگيريد. به اين ترتيب افراد بيشتري با شما و خدماتتان آشنا مي‌شوند و در نتيجه تعداد مشتريان شما افزايش خواهد يافت. پيشگام اس ام اس شما همچنين مي‌توانيد يك نظرسنجي براي مشتريان خود برگزار كنيد و نظر آنان را در مورد كار و خدمات خود جويا شويد. اين نظرسنجي شما را در ارائه خدمات هر چه بهتر ياري خواهد كرد.

مزيت مهم در مدير پيامك :

پنل اس ام اس انتخابات

شما مي توانيد با استفاده از سامانه پيامك يا پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات مختلف اعم از شوراي شهر ، انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر ، انتخابات رياست جمهوري و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

يكي از روش هاي اصلي تبليغات، ارسال پيامك هاي انبوه تبليغاتي مي باشد با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات بسياري از كانديدها در انتخابات مانند انتخابات رياست جمهوري، انتخابات شوراي شهر، و از اين قبيل ارسال پيامك انبوه را ابزاري جهت تبليغات خود قرار داده و با قراردادن هزينه ي اعظمي از بودجه تبليغاتي خود ، شعارهاي انتخاباتي و پيام هاي خود را از طريق پيامك به مخاطبين ارسال مي نمايند.

در سامانه پيام كوتاه با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات جهت ارسال پيامك هاي انتخاباتي براي كانديدهاي محترم به دليل ارسال با حجم بالا و محدوديت زمان، استفاده و ارسال پيامك ها جهت تبليغات شرايط ويژه اي در نظر گرفته مي شود.

ارسال پيامك تبليغات انتخابات در تمام شهرها

ارسال پيامك هاي تبليغاتي انتخاباتي

سامانه پيامك انتخابات

ارسال پيامك انبوه براي انتخابات

پنل اس ام اس انتخابات براي تمام كشور

ارسال پيامك تبليغات انتخاباتي در كل كشور

ارسال پيامك تبليغاتي انتخاباتي در ايران

ارسال پيامك انبوه انتخاباتي

ارسال پيامك انتخاباتي مجلس

پنل پيامك انتخابات

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف insurance استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه دفاتر بيمه

 با كد تخفيف insurance از سايت مدير پيامك با تخفيف ۳۰درصدي پنل اس ام اس بيمه تهيه نماييد. خريد پنل اس ام اس رايگان از مدير پيامك به صورت آني مي باشد و خط خدماتي رايگان نيز ارائه مي گردد. همچنين ارسال پيامك انبوه با سيم كارت نيز در پنل موجود مي باشد در صورتي كه نياز به مشاوره و راهنمايي داشتيد با شماره ۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰ و شماره ۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰ تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 پنل اس ام اس براي مشاوران املاك
نوشته شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۶:۵۴:۴۸
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پنل اس ام اس براي مشاوران املاك

امروز در اين مقاله مي خواهيم در مورد كاربرد پنل اس ام اس براي دفتر املاك و مشاوران املاك و ارسال پيامك انبوه براي فروش زمين و فروش آپارتمان صحبت كنيم و چندين مثال از كاربردهاي عملي سامانه پيامك در دفتر مشاوره املاك كه براي فروش و بازاريابي ملك و آپارتمان و… استفاده مي شود را به شما معرفي كنيم.

ما در پايان اين مقاله بهترين سامانه پيامك براي خريد پنل اس ام اس و ارسال پيامك تبليغاتي فروش ملك را به شما معرفي مي‌كنيم و با مثال هاي كاربردي در اين مقاله به شما مي‌گوييم كه چگونه مي‌توانيد از سامانه پيام كوتاه براي فروش و بازاريابي در املاك استفاده كنيد و به شما قول مي دهيم اگر تا پايان اين مقاله همراه ما باشيد مي توانيد با همين ترفندهاي ساده و كم هزينه نسبت به همكاران خود قراردادهاي بيشتري را امضا كنيد و ملك يا آپارتمان‌هاي بيشتري را بفروشيد.

شما مي توانيد با خريد سامانه پيامكي ويژه انتخابات مجلس از سامانه مدير پيامك و ارسال اس ام اس انتخاباتي مختلف اعم از انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر ، انتخابات رياست جمهوري و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف advisor استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

چرا از مدير پيامك پنل اس ام اس بگيرم؟

۱- ارئه خط خدماتي رايگان بدون نياز به سفته و مكاتبات و تعهدات

۲- ارسال پيامك انبوه به بلك ليست ها با سيم كارت

۳- ارسال سريع پيامك در كمتر از ۱۰ ثانيه براي اتصال به وب سايت

۴- ليست شماره هاي افراد ساكن در شهر به تفكيك سن و جنسيت

۵- ارسال پيامك تبليغاتي به افراد مختلف از روي نقشه

۶- ليست شماره موبايل ايرانسل و همراه اول بروز

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه دفاتر املاك

با پنل اس ام اس مشاوران املاك ميتوانيد چه اقداماتي انجام دهيد ؟

 1. با خريد پنل اس ام اس املاك ؛ ميتوانيد براي مشاغل مختلف پيامك هاي انبوه منطقه اي ارسال نماييد.
 2. با خريد پنل پيامك براي مشاوران املاك ؛ ميتوانيد به مشتريان خود در مناطق مختلف در هر شهر پيامك ارسال نماييد.
 3. با خريد پنل پيامكي آژانس املاك ؛ ميتوانيد بر اساس كدپستي به افرادي كه در يك محله هستيد پيامك بفرستيد.
 4. با خريد سامانه پيامك املاك ؛ ميتوانيد از روي نقشه گوگل به افراد مشخصي پيامك ارسال نماييد.
 5. با خريد پنل پيامك اختصاصي مشاور املاك ؛ ميتوانيد به افرادي كه سن و جنسيت مشخصي دارند پيامك ارسال نماييد.
 6. با خريد سامانه پيامك براي دفتر املاك ؛ ميتوانيد به بانك شماره موبايل هاي مشاغل و اصناف دسرتسي داشته باشيد.
 7. با خريد سامانه پيام كوتاه براي املاك ؛ ميتوانيد به سرشماره هاي رند پيامك ارسال كنيد.
 8. با خريد پنل ارسال اس ام اس براي صاحبان املاك ؛ ميتوانيد تبليغات پيامكي براي دفتر املاك خود را اغاز كنيد.

ارسال پيامك به شماره هاي بلك ليست

ما قادر هستيم، پيامك شما را حتي به شماره‌هايي كه دريافت پيامك تبليغاتي را مسدود كرده‌اند، تحويل دهيم؛ باور نمي‌كنيد؟! امتحان كنيد.

ويژگي هاي پنل اس ام اس

 • پنل پيامك مادام عمر ( life time )
 • فعال سازي آني پنل؛ به محض خريد
 • ارسال سريع پيامك به بلك ليست
 • داراي نماد اعتماد الكترونيك و عضو انجمن صنفي كسب و كارهاي اينترنتي
 • پشتيباني حرفه‌اي؛ به‌صورت ۲۴ ساعته توسط كارشناسان حرفه اي

مدير پيامك براي اولين بار در كشور “پنل ارسال انبوه از طريق سيم كارت“ راه اندازي كرد.

كاربردهاي بازاريابي پيامكي براي بنگاه هاي املاك

 • اطلاع رساني به روز در مورد موقعيت و موردهاي عالي
 • اطلاع رساني از فروش ويژه خانه ها
 • اطلاع رساني به متقاضي در مورد ليست و شرايط خانه هاي جديد
 • يادآوري كردن جلسات و قرار هاي ملاقات
 • ارسال جزئيات در مورد اطلاعات خانه ها به متقاضيان
 • به روي كاغذ درآوردن معاملات
 • اطلاع دادن در مورد كيس هاي اوكازيون

چرا سامانه پيامك براي دفتر املاك بهترين گزينه است؟

امروزه پيامك يكي از سريعترين وسايل ارتباطي با مخاطبين است و هر پيامك به طور متوسط كمتر از 2 دقيقه بعد از دريافت خوانده مي شود، در صورتي كه شبكه هاي اجتماعي مانند اينستاگرام، تلگرام و… چنين نيستند و خيلي از كاربران شبكه‌هاي مجازي در اوقات بيكاري و فراغت و ساعت پاياني شب فضاي مجازي را چك مي كنند كه زمان مناسبي براي فروش ملك، آپارتمان و… نيست.

پنل اس ام اس مشاوران املاك

براي استفاده از پنل اس ام اس مشاوران املاك در دفتر املاك، شما به امكانات خاصي براي ارسال اس ام اس تبليغاتي نياز داريد، بنابراين استفاده از يك پنل پيامك ارزان نمي تواند جوابگوي دفتر املاك باشد و شما نيازمند يك پنل پيامك حرفه‌اي هستيد تا بتوانيد با قابليت‌هايي مانند ارسال پيامك بر اساس كدپستي، ارسال اس ام اس منطقه اي، ارسال اس ام اس از روي نقشه، ارسال پيام كوتاه براي محله هاي تهران، ارسال پيامپ، ارسال پيامك به شماره‌هاي رند و كد يك، ارسال پيامك به اصناف و مشاغل خاص و… به سادگي ملك و آپارتمان را به صورت هدفمند بازاريابي كنيد و بفروشيد.

بهترين سامانه ارسال پيامك انبوه تبليغاتي براي آژانس املاك

قابليت‌هاي يك سامانه پيامك حرفه اي براي دفتر املاك

نرم افزار سامانه پيامك قابليت‌هاي مختلفي براي ارسال پيامك دارد و به شما كمك مي‌كند تا به شيوه‌هاي مختلف، پيامك تبليغاتي ارسال نماييد.

بانك شماره هاي موجود در سامانه پيامك به صورت ارسال پيامك بر اساس سن و جنسيت، ارسال پيامك بر اساس منطقه و كدپستي، ارسال پيامك بر اساس دكل مخابرات bts (ارسال پيامك به افرادي كه از دكل مخابراتي واقع در منظقه خاصي سرويس مي گيرند)، ارسال پيامك به اصناف و مشاغل، ارسال اس ام اس بر اساس پيش شماره براي شماره هاي رند و كد 1، ارسال اس ام اس از روي نقشه و ارسال پيام كوتاه بر اساس محله تفكيك شده است.

براي دفاتر مشاوره املاك بهترين روش ارسال پيامك هاي تبليغاتي زماني كه قصد ارسال پيامك انبوه را داريد ، دو روش زير ميتواند براي شما كاربردي باشد.

 • ارسال پيامك انبوه به منطقه كه اژانس املاك شما در منطقه وجود دارد.
 • ارسال پيامك انبوه به منطقه اي كه قصد فروش، پيش فروش ، اجاره ملك داريد.

ارسال پيامك انبوه پنل پيامك براي مشاور املاك

طبيعي است كه اگر بخواهيد يك آپارتمان لوكس يا يك برج را بفروشيد ارسال پيامك انبوه تبليغاتي به شماره‌هاي رند و اصطلاحا ارسال اس ام اس به شماره‌هاي كد يك منطقي‌ترين گزينه به نظر مي‌رسد، به همين دليل زمان خريد پنل اس ام اس مشاوران املاك دقت كنيد كه شركت سامانه پيامكي مورد نظر شما اين قابليت را داشته باشد. طبق بررسي‌هاي انجام شده سامانه پيامكي مدير پيامك اين قابليت را دارد.

ارسال پيامك از روي نقشه ، محله اي ، دكل مخابارتي

اگر قصد فروش يك واحد آپارتمان به افرادي كه در منطقه خاصي هستند را داريد، مي توانيد از ماژول ارسال پيامك از روي نقشه كه به پيامپ (تركيب پيامك+مپ) معروف است، استفاده كرده و به افرادي كه ساكن محله خاصي هستند پيامك تبليغاتي ارسال كنيد.

پس هنگام خريد سامانه پيامك براي دفتر املاك حتما به اين نكته دقت داشته باشيد كه پنل اس ام اس مورد نظر شما قابليت ارسال پيامك از روي نقشه گوگل (پيامپ)، قابليت ارسال پيامك محله‌اي در تهران و شهرهاي بزرگ و قابليت ارسال پيامك از طريق دكل مخابراتي را داشته باشد.

ارسال پيامك به مشاغل هدف

در پنل پيامك شماره موبايل افراد بر اساس صنف و شغل دسته بندي شده اند (به اين ماژول ارسال پيامك به مشاغل گفته مي شود) و شما مي توانيد بر اساس فايل خود به افرادي كه در صنف خاصي هستند پيامك تبليغاتي و هدفمند ارسال كنيد. براي مثال در سامانه پيامكي مدير پيامك بانك شماره موبايل پزشكان، بانك شماره موبايل وكلا ، بانك شماره موبايل معلمان و فرهنگيان و … وجود دارد و شما مي توانيد از اين بانك شماره موبايل براي فروش آپارتمان يا پيش فروش مجتمع مسكوني استفاده كنيد.

فرض كنيد كه پروژه بازاريابي پيش فروش يك مجتمع مسكوني براي پزشكان به شما محول شده است، ارسال پيامك به پزشكان از طريق بانك شماره موبايل كه در سامانه پيامكي مدير پيامك قرار دارد؛ بهترين راه حل براي اطلاع رساني به پزشكان است و يا فرض كنيد كه در يك مجتمع مسكوني كه تمامي ساكنين آنها وكيل هستند، يك واحد آپارتمان قصد فروش داشته باشد، مي توانيد از طريق بانك شماره موبايل وكلا فايل مربوطه را به ديگر وكلا از طريق اس ام اس معرفي كنيد.

كاربردهاي ارسال اس ام اس به مشاغل بسيار گسترده است و در بنگاه هاي املاك براي بازاريابي و فروش ملك و آپارتمان به صورت گسترده از بانك مشاغل به صورت هدفمند استفاده مي شود.

جمع آوري اطلاعات مراجعه كنندگان به دفتر املاك

يكي از پيشنهادهاي بازاريابي براي مشاوران املاك اين است كه به مراجعه كننده كارت ويزيت ندهيد، بلكه از مراجعه كننده اطلاعات تماس را دريافت كنيد تا بتوانيد براي مشاوره هاي بعدي با مراجعه كننده در تماس باشيد. بنابراين يكي از كارهايي كه مي‌توانيد به ‌صورت حرفه‌اي انجام دهيد اين است كه يك فرم تهيه كنيد و شماره موبايل افرادي كه براي خريد، اجاره يا فروش به دفتر املاك شما مراجعه مي كنند را جمع‌آوري كرده و در دفترچه تلفن سامانه پيامكي ذخيره نماييد.

 • دانشجويان
 • مستاجرين (زوج ها)
 • مستاجرين(خانواده هاي پرجمعيت)
 • بساز و بفروش ها
 • اجاره دهندگان آپارتمان
 • اجاره دهندگان خانه ويلايي
 • متقاضيان خانه ويلايي

ماژول دفترچه تلفن

شماره موبايل هر مراجعه كننده را در دفترچه تلفن‌ سامانه پيامكي ثبت نماييد تا زماني كه مورد مناسبي پيدا كرديد به صورت هدفمند به اين افراد از طريق پيامك اطلاع رساني كنيد، اگر مراجعه كننده‌اي نقديندگي بالايي دارد اسم آن را در دفترچه تلفن سامانه پيامكي ذخيره كنيد تا در زماني كه فرصتي براي سرمايه گذاري پيش آمد اين افراد را از طريق پيامك مطلع كنيد.

فايده اين كار اين است كه شما يك ليست طبقه بندي شده داريد و اگر خواستيد يك مجتمع تجاري را پيش فروش كنيد، مي دانيد كه به چه افرادي بايد پيامك ارسال كنيد و همچنين چون اين افراد خودشان تمايل براي دريافت پيامك تبليغاتي از سمت شما را اعلام كرده اند، پيامك هاي تبليغاتي شما را با روي باز مي پذيرند و حتي شما را به دوستان و آشنايان معرفي مي كنند كه مي توانيد به اين دفتر املاك مراجعه نماييد تا در زمان هايي كه فايل مورد نظرشما يا پيشنهادهاي خاصي را داشته باشند به شما پيامك ارسال كنند.

دستگاه كي پد پيامك

كليه فروشگاه ها ، شركت ها و صاحبان تجارت و يا هركسي كه در جايگاهي است كه نيازمند داشتن شماره موبايل مخاطبان است و مي خواهد شماره موبايل آنها را با رضايتشان به دست آورد ، مي تواند از اين دستگاه استفاده نمايد . با استفاده از دستگاه ثبت شماره تلفن و نرم افزار حرفه اي نصب شده بر روي آن، مي توانيد شماره موبايل مخاطبان را از آنها دريافت نموده و در دفترچه تلفن سامانه پيام كوتاه خود ذخيره نماييد تا در هر زمان كه براي اطلاع رساني و ارسال پيامك تبليغاتي به مشتريان به آنها نياز داشتيد از طريق ورود به پنل و ماژول دفترچه تلفن، به آنها دسترسي داشته باشيد .

منشي پيامكي

شما با فعالسازي اين ماژول مي توانيد خدمت متمايزي را به كاربران خود ارائه دهيد. تنها كافيست كليد واژه و متن دريافتي را در اين ماژول انتخاب نماييد تا كاربران شما با ارسال كلمه ي كليد واژه به سامانه ي پيام كوتاه شما ، اطلاعات مرتبط با آن را دريافت نمايند. طاها پيامك به طور مثال كليد واژه ي ( ۷۰ متر – خريد ) توسط مشاورين در پنل پيامكي ثبت و متن پاسخ آن شامل اطلاعات كليه املاك ۷۰ متري كه جهت فروش در آرشيو آژانس قرار گرفته اند مي باشد. حال مشتريان با ارسال اين كليد واژه به اطلاعات آرشيو دست پيدا خواهند نمود.

پاسخگوي خودكار به پيامكپاسخگوي خودكار پيامك

زماني كه از ارسال هاي پيامك انبوه براي تبليغات استفاده ميكنين براي اينكه ديد بهتري از بازخورد ارسال داشته باشين ميتونين تو متن پيامك از مخاطبينتون بخواين كه براي دريافت مشاوره و يا ارائه ي توضيحات بيشتر در مورد ملك عدد 1 رو ارسال كنن منشي پيامك در صورت دريافت عدد 1، پاسخ خودكاري كه شما از قبل تنظيم كرده اين رو ارسال ميكنه:

پاسخ خودكار منشي پيامكي “ممنون از اينكه ما را انتخاب كردين كارشناسان به زودي با شما تماس ميگيرن”

نمونه متن پيامك‌هاي تبليغاتي براي دفتر املاك

1- انتشار اخبار قيمت املاك

دوست عزيز ، مشاور املاك تهران گستر به اطلاع شما مي رساند كه قيمت ملك در تهران افزايش يافته است

2- گزارش ملك جديد در زمينه خواست مشتري و ارسال پيامك به وي

آپارتمان 128 متري،نوساز،3خوابه،با كليه امكانات واقع در خيابان شيخ بهايي فوري فروشي مشاورين املاك شيخ بهايي تلفن : 12345678

3- هماهنگي هاي لازم با خريدار و فروشنده به جهت صرفه جويي در هزينه هاي مربوط به تماس­ها.

جناب آقاي عبداللهي جهت بازديد از ملك شما لطفا فردا بعدازظهر حضور يابيد. با تشكر مشاور املاك بام تهران

4- ارسال درخواست خريدار و اعلام ملك موجود با مشخصات ارائه شده از جانب مشتري به صورت خودكار

آپارتمان 200 متري،نوساز،3خوابه،با كليه امكانات واقع در صادقيه

مشاورين املاك شيخ بهايي تلفن : 12345678

5- ارسال پيام تبريك و تهنيت مناسبت ها

امروز 2 نفر آدرس و شماره شما را از ما درخواست كردند. خوشبختي و موفقيت، در سال جديد به سراغتان خواهند آمد. با تشكر مشاورين املاك دلتا

مزيت مهم در مدير پيامك :

پنل اس ام اس انتخابات مجلس

شما مي توانيد با استفاده از سامانه پيامك يا پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات مختلف اعم از شوراي شهر ، انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر ، انتخابات رياست جمهوري و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

يكي از روش هاي اصلي تبليغات، ارسال پيامك هاي انبوه تبليغاتي مي باشد با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات بسياري از كانديدها در انتخابات مانند انتخابات رياست جمهوري، انتخابات شوراي شهر، و از اين قبيل ارسال پيامك انبوه را ابزاري جهت تبليغات خود قرار داده و با قراردادن هزينه ي اعظمي از بودجه تبليغاتي خود ، شعارهاي انتخاباتي و پيام هاي خود را از طريق پيامك به مخاطبين ارسال مي نمايند.

گيل پيامك در سامانه پيام كوتاه با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات جهت ارسال پيامك هاي انتخاباتي براي كانديدهاي محترم به دليل ارسال با حجم بالا و محدوديت زمان، استفاده و ارسال پيامك ها جهت تبليغات شرايط ويژه اي در نظر گرفته مي شود.

ارسال پيامك تبليغات انتخابات در تمام شهرها

ارسال پيامك هاي تبليغاتي انتخاباتي

ارسال پيامك انبوه براي انتخابات

پنل اس ام اس انتخابات براي تمام كشور

ارسال پيامك تبليغات انتخاباتي در كل كشور

ارسال پيامك تبليغاتي انتخاباتي در ايران

ارسال پيامك انبوه انتخاباتي

ارسال پيامك انتخاباتي مجلس

پنل پيامك انتخابات

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف advisor استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه دفاتر املاك

با كد تخفيف advisor از سايت مدير پيامك با تخفيف ۳۰درصدي پنل اس ام اس براي مشاوران املاك تهيه نماييد. خريد پنل اس ام اس رايگان اس ام اس از مدير پيامك به صورت آني مي باشد و خط خدماتي رايگان نيز ارائه مي گردد. همچنين ارسال پيامك تبليغاتي با سيم كارت نيز در پنل موجود مي باشد در صورتي كه نياز به مشاوره و راهنمايي داشتيد با شماره ۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰ و شماره ۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰ تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 سامانه پيامك انتخابات مجلس
نوشته شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۶:۴۷:۴۲
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات

شما مي توانيد با استفاده از سامانه پيامك يا پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات مختلف اعم از شوراي شهر ، انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر ، انتخابات رياست جمهوري و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

يكي از روش هاي اصلي تبليغات، ارسال پيامك هاي انبوه تبليغاتي مي باشد با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات بسياري از كانديدها در انتخابات مانند انتخابات رياست جمهوري، انتخابات شوراي شهر، و از اين قبيل ارسال پيامك انبوه را ابزاري جهت تبليغات خود قرار داده و با قراردادن هزينه ي اعظمي از بودجه تبليغاتي خود ، شعارهاي انتخاباتي و پيام هاي خود را از طريق پيامك به مخاطبين ارسال مي نمايند.

نوآوران اس ام اس در سامانه پيام كوتاه با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات جهت ارسال پيامك هاي انتخاباتي براي كانديدهاي محترم به دليل ارسال با حجم بالا و محدوديت زمان، استفاده و ارسال پيامك ها جهت تبليغات شرايط ويژه اي در نظر گرفته مي شود.

ارسال پيامك تبليغات انتخابات در تمام شهرها

ارسال پيامك هاي تبليغاتي انتخاباتي

ارسال پيامك انبوه براي انتخابات

پنل اس ام اس انتخابات براي تمام كشور

ارسال پيامك تبليغات انتخاباتي در كل كشور

ارسال پيامك تبليغاتي انتخاباتي در ايران

ارسال پيامك انبوه انتخاباتي

ارسال پيامك انتخاباتي مجلس

پنل پيامك انتخابات

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف Entekhabat استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات با تخفيف ويژه

با پنل اس ام اس انتخابات ميتوانيد چه اقداماتي انجام دهيد ؟

 1. با خريد پنل اس ام اس انتخابات ؛ ميتوانيد براي شهرها و روستاهاي مختلف پيامك هاي انبوه منطقه اي ارسال نماييد.
 2. با خريد پنل اس ام اس براي انتخابات ؛ ميتوانيد به مشاغل مختلف در هر شهر پيامك ارسال نماييد.
 3. با خريد پنل اس ام اس در انتخابات ؛ ميتوانيد بر اساس كدپستي به افرادي كه در يك محله هستيد پيامك بفرستيد.
 4. با خريد پنل پيامك انتخابات ؛ ميتوانيد از روي نقشه گوگل به افراد مشخصي پيامك ارسال نماييد.
 5. با خريد پنل پيامك براي انتخابات ؛ ميتوانيد به افرادي كه سن و جنسيت مشخصي دارند پيامك ارسال نماييد.
 6. با خريد پنل پيامك در انتخابات ؛ ميتوانيد به بانك شماره موبايل هاي مشاغل و اصناف دسرتسي داشته باشيد.
 7. با خريد پنل پيامك انتخاباتي ؛ ميتوانيد به سرشماره هاي رند پيامك ارسال كنيد.
 8. با خريد سامانه پيام كوتاه ويژه انتخابات مجلس ؛ ميتوانيد تبليغات پيامكي انتخابات را اغاز كنيد.

براي ارسال پيامك انتخاباتي بايد يك سري قوانين را رعايت كرد كه در اينجا به اين قوانين اشاره مي شود :

 •  ارسال در ساعات مناسب ، براي جلوگيري از تبليغ منفي به دليل ترافيك بالاي ارسال در اين ايام
 •  ارسال در زمان هايي كه توسط مراجع دولتي تعيين مي گردد ، يعني زمان مجاز براي تبليغات
 •  استفاده از نام كامل كانديدا در ابتداي پيامك ،چون ممكن است كه پيامك شما تا انتها توسط گيرنده خوانده نشود
 •  ارسال به محدوده مورد نظر يا شهر خاص (انتخابات شوراي شهر )
 •  استفاده از شماره پيامكي كوتاه تر براي ايجاد حس بهتر و اعتماد بيشتر مخاطبان به شما
 •  ارسال پيامك متناظر ، براي مخاطب خاص در ابتداي پيامك نام آنها را ذكر كنيد
 •  براي ساير كانديداهاي محترم تبليغات منفي نكنيد
 •  از قبل براي تبليغات پيامكي بودجه در نظر بگيريد و برنامه ريزي كنيد
 •  ارسال پيامك به يك نفر به تعداد سه بار بسيار موثرتر از ارسال به تعداد افراد بيشتر ولي يكبار ميباشد .

پنل اس ام اس مركزي

در جهت موفقيت شما كانديداي محترم، ابزارهاي ويژه اي ايجاد و براي ارتباط موثر با مردم جمع آوري شده است:

پنل اس ام اس در انتخابات ; ارسال پيامك انبوه به شماره‌هاي يك شهر

در اين روش پيامك شما با سرعت بسيار بالا و به صورت اينترنتي به شماره موبايل هاي دائمي يا اعتباري شهر مورد نظر شما ارسال مي شود به گونه اي كه اگر شما نياز به دريافت نظرات نيز داشتيد اين امكان فراهم هست كه مردم نيز در جواب اس ام اس ارسالي پيامي را براي سامانه پيامكي شما ارسال نمايند و پنل به صورت خودكار به آن پاسخ دهد.

پنل پيامك انتخاباتي ; ارسال پيامك منطقه اي با كد پستي

در اين روش، پيامك كانديدا به شماره موبايل هاي يك منطقه خاص بر اساس كد پستي ارسال مي شود در اين صورت مشتري تنها هزينه تبليغات در منطقه ي مورد فعاليت خود را پرداخت خواهد كرد.

همچنين مي توان پيامك تبليغي را براي كدپستي هايي با يك پيش شماره خاص ارسال كرد. افرادي اين پيامك ها را دريافت مي كنند كه در زمان خريد سيم كارت آدرس كامل پستي خود را مشخص كرده اند.

پنل اس ام اس انتخابات ; ارسال پيامك به صاحبان اصناف و مشاغل خاص

در اين روش پيامك تبليغاتي كانديداي محترم را به ليست شماره موبايل هاي صاحبان مشاغل و اصناف مورد نظر وي ارسال مي كند. بانك مشاغل و اصناف مورد استفاده از به روز ترين شماره هاي ارائه شده از سمت اپراتورها استفاده كرده و قابليت ارسال به تفكيك استان ، شهر و صنف مورد نظر كانديدا مي باشد.

سامانه پيامك براي انتخابات ; ارسال بر اساس جنسيت و سن

با پنل اس ام اس در انتخابات شما مي توانيد بر اساس سن و جنسيت افراد به آنها پيامك انتخاباتي ارسال كنيد و برنامه هاي خود را بر اساس سن و جنسيت شان برايشان شرح دهيد. مثلا چه برنامه هايي براي دانشجويان داريد.

پنل پيامك براي انتخابات ; ارسال پيامك به يك پيش شماره خاص

در اين روش پيامك تبليغاتي به شماره موبايل هايي كه با پيش شماره خاص توسط مشتري انتخاب شده است، فرستاده مي شود. پيش شماره هاي انتخابي مشتري مي تواند شماره موبايل هاي شركت همراه اول ، ايرانسل و رايتل باشد.

پنل اس ام اس براي انتخابات ; ارسال پيامك به محدوده خاصي از شماره ها

در اين روش پيامك تبليغاتي به شماره موبايل هاي كه با محدوده خاصي مشخص شده اند ارسال ميشود مثلا شماره ۰۹۱۲۲۴۲۰۰۰۰ تا شماره ۰۹۱۲۲۴۲۹۹۹۹ ارسال شود.

پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات

 پنل پيامك براي انتخابات

مدير پيامك به كانديدهاي محترم خط خدماتي جهت ارسال سريع پيامك انتخاباتي حتي به شماره هاي مسدودي اعطا مي كند. اگر مشكل ارسال پيامك به خطوط بلك ليست را داريد سامانه مديرپيامك مي تواند به شما كمك كند تا به خطوط بلك ليست پيامك ارسال كنيد.

سيگنال ادز پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات راز موفقيت شما كانديداي محترم است و  ارتباط مستقيم با هوادارانتان خواهد بود. شايد باورتان نشود اما ممكن است تنها داشتن يك پنل پيامك ساده، ورق را به نفع شما برگرداند و اين نام شما باشد كه از صندوق راي بيرون مي آيد. طي ده سال اخير در سراسر جهان، تمام سياستمداراني كه برنده انتخابات بوده اند، سامانه ارسال پيامك يكي از ابزارهاي ارتباطي اصلي شان بوده است.

مزيت مهم در مدير پيامك :

 • ارسال پيامك انبوه به بلك ليست ها
 • اختصاص خط خدماتي بصورت اشتراكي بدون نياز به سفته
 • پنل ارسال پيامك انبوه با سيم كارت
 • نمايندگي فروش پيامك
 • خط خدماتي اختصاصي
 • ارسال سريع پيامك
 • ارسال پيامك انبوه تبليغاتي
 • افزونه پيامك ووكامرس، فرير، پرستا شاپ، ديجيتس
 • افزونه پيامك whmcs، اپن كارت، جوملا، تومتو
 • ارسال پيامك تبريك تولد، اخطار، يادآوري اقساط
 • ارسال پيامك نظرسنجي ، مسابقه پيامكي
 • پاسخگوي خودكار پيامكي
 • كدخوان پيامكي
 • انتقال دهنده پيامك به url يا ايميل
 • دستگاه ذخيره شماره موبايل مشتريان
 • كارت ويزيت الكترونيكي
 • نوبت دهي پيامكي
 

يكي از پيشنهادهاي بازاريابي براي مشاوران املاك اين است كه به مراجعه كننده كارت ويزيت ندهيد، بلكه از مراجعه كننده اطلاعات تماس را دريافت كنيد تا بتوانيد براي مشاوره هاي بعدي با مراجعه كننده در تماس باشيد. بنابراين يكي از كارهايي كه مي‌توانيد به ‌صورت حرفه‌اي انجام دهيد اين است كه يك فرم تهيه كنيد و پنل پيامك اختصاصي مشاور املاك شماره موبايل افرادي كه براي خريد، اجاره يا فروش به دفتر املاك شما مراجعه مي كنند را جمع‌آوري كرده و در دفترچه تلفن سامانه پيامكي ذخيره نماييد.

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف Entekhabat استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات با تخفيف ويژه

با كد تخفيف Entekhabat از سايت مدير پيامك با تخفيف ۳۰درصدي پنل اس ام اس براي انتخابات تهيه نماييد . خريد پنل اس ام اس رايگان از مدير پيامك به صورت آني مي باشد و خط خدماتي رايگان نيز ارائه مي گردد. همچنين ارسال پيامك تبليغاتي با سيم كارت نيز در پل موجود مي باشد در صورتي كه نياز به مشاوره و راهنمايي داشتيد با شماره۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰ و شماره ۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰ تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 سامانه پيامكي سوالات پزشكي
نوشته شده در ۹ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۳:۲۹:۳۴
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پنل اس ام اس ويژه پزشكان

راهكار هاي ارتباطي ميان بيمار و پزشك و همچنين استفاده از پنل اس ام اس براي پزشكان و مراكز درماني در نخستين نگاه سبب ايجاد رابطه صميمانه تر و در نتيجه همكاري بسيار بالاتر بيمار با پزشك مي گردد و در نهايت سبب كوتاه تر شدن طول دوره درمان و صرفه جويي در بودجه سلامت كشور مي گردد . رنج بيمار به دليل مراجعات كمتر به سبب وجود روش هاي ارتباطي آسان تر و در نتيجه آزاد شدن وقت كادر پزشكي عزيز كه به حق وقت آنان با اعداد و ارقام قابل ارزش گذاري نيست مي گردد .

امروزه پيامك ديگر تنها ابزاري براي ارسال و دريافت پيغام هاي متني ميان كابران تلفن همراه محسوب نمي شود و موارد استفاده بسيار متنوعي براي آن تعريف شده است.

ماندگار پيامك لازم به ذكر است كه پيامك يكي از راه هاي بسيار موثر ارتباط پزشكان عزيز با بيماران خود مي باشد كه با نيم نگاهي به نمونه پيامك ها در اين زمينه ، گستردگي كاربردهاي پيامك در عرصه پزشكي به خوبي آشكار مي گردد .

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف doctors استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

چرا از مدير پيامك پنل اس ام اس بگيرم؟

۱- ارئه خط خدماتي رايگان بدون نياز به سفته و مكاتبات و تعهدات

۲- ارسال پيامك انبوه به بلك ليست ها با سيم كارت

۳- ارسال سريع پيامك در كمتر از ۱۰ ثانيه براي اتصال به وب سايت

۴- ليست شماره هاي بيماران و پرسنل به تفكيك سن و جنسيت

۵- ارسال پيامك تبليغاتي به افراد مختلف از روي نقشه

۶- ليست شماره موبايل ايرانسل و همراه اول بروز

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه پزشكان

با پنل اس ام اس پزشكان ميتوانيد چه اقداماتي انجام دهيد ؟

 1. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد براي پزشكان مختلف پيامك هاي انبوه منطقه اي ارسال نماييد.
 2. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد به مراكز درماني مناطق مختلف در هر شهر پيامك ارسال نماييد.
 3. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد بر اساس كدپستي به افرادي كه در يك محله هستيد پيامك بفرستيد.
 4. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد از روي نقشه گوگل به افراد مشخصي پيامك ارسال نماييد.
 5. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد به افرادي كه سن و جنسيت مشخصي دارند پيامك ارسال نماييد.
 6. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد به بانك شماره موبايل هاي پزشكان و پرسنل و بيماران دسرتسي داشته باشيد.
 7. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد به سرشماره هاي رند پيامك ارسال كنيد.
 8. با خريد پنل اس ام اس ؛ ميتوانيد اطلاع رساني پيامكي را اغاز كنيد.

ارسال پيامك به بيماران

مدير پيامك قادر است ، پيامك شما را حتي به شماره‌هايي كه دريافت پيامك تبليغاتي را مسدود كرده‌اند، تحويل دهد؛ باور نمي‌كنيد؟! امتحان كنيد.

ويژگي هاي پنل اس ام اس

 • پنل پيامك مادام عمر ( life time )
 • فعال سازي آني پنل؛ به محض خريد
 • ارسال سريع پيامك به بلك ليست
 • داراي نماد اعتماد الكترونيك و عضو انجمن صنفي كسب و كارهاي اينترنتي
 • پشتيباني حرفه‌اي؛ به‌صورت ۲۴ ساعته توسط كارشناسان حرفه اي

مدير پيامك براي اولين بار در كشور “پنل ارسال انبوه از طريق سيم كارت“ راه اندازي كرد.

كاربرد سامانه پيامكي براي پزشكان و مراكز درماني :

اگر به دنبال افزايش كارآيي خدمات خود در حوزه بهداشت و درمان و سلامت و جذب بيماران به مركز درماني خود ميباشيد. پنل پيامك مديرپيامك بهترين راه براي شماست ، پنل پيامك پزشكان ضمن حفظ حريم خصوصي افراد موجب تسهيل ارتباط ميگردد. با بهره گيري از اين پنل قادر به ارائه طيف وسيعي از اطلاعات به افراد بوده ,نوبت بيماران را يادآوري مي كنيد و به پشتيباني از بيمار ميپردازيد.

نوبت دهي به بيمار

اتلاف وقت و هزينه فراوان از جمله معايب نوبت دهي تلفني است.نوبت دهي تلفني گاه مستلزم صرف زمان فراواني براي بيماران است كه اين امر علاوه بر كلافگي,خستگي و مضر بودن براي بيمار باعث تحميل هزينه بر افراد مي شود.در مقابل ما با ارائه سامانه پيامكي اين امكان را فراهم مي آوريم تا افراد ماژول نوبت دهي پيامكي به سهولت و با صرف كمترين زمان و هزينه بتوانند نوبت بگيرند. همچنين مي توان ساعاتي قبل از زمان حضور بيماران,زمان نوبت را به آنان يادآوري كرد..

هماهنگي ميان كاركنان

يكي از مهم ترين چالش ها در مراكز درماني و بيمارستان ها ارتباط افراد با يكديگر به منظور كمك رساني به افراد به ويژه در موارد فوريتي است. با استفاده از پنل اس ام اس در مراكز درماني علاوه بر هماهنگي مي توان تاريخ برگزاري جلسات,ساعت هاي كاري,تغيير ساعات كاري و… را به پرسنل ارسال كرد و نظم و هماهنگي بين كارمندان ايجاد كرد.

تعامل با مراجعين

داشتن يك سامانه پيام كوتاه براي پزشكان خوب باعث مي شود تا مراجعين از احترام و اهميتي كه شما برايشان قائل هستيد آگاه شده و همين امر به طور ناخودآگاه تعداد مراجعين شما را در بلند مدت افزايش خواهد داد. هم چنين با پيشرفت فناوري استفاده از كاغذكمتر شده و افراد به سمت ارتباط الكترونيك جذب مي شوند.شما ميتوانيد يك سامانه پيامكي جهت انتقادات و پيشنهادات بيماران ايجاد كنيد و خدمات مركز درماني خود را بهينه تر كنيد.

اطلاع از نتايج آزمايش

براي اين كه بيماران نتايج ازمايش خود را از مركز درماني دريافت كنند كافيست كد ازمايش را به شماره سامانه پيامكي شما بفرستند و جواب ازمايش يا اعلام زمان اماده شدن جواب را دريافت كنند.

ارسال پيامك كدپستي در استان يزدتكنيك هاي پيامكي استفاده از پنل اس ام اس براي پزشكان براي ارتباط پزشك و بيمار :

 • هنگام پذيرش بيمار براي ۴ ماه آينده شماره موبايل بيمار را نيز از وي دريافت نماييد .
 • چند روز قبل از نوبت با ارسال پيامي به بيمار، تاريخ و ساعت حضور وي را يادآور شويد.
 • در صورت عدم حضور پزشك در مطب با ارسال يك پيامك به تمام بيماران نوبت آنها را به آينده موكول كنيد .
 • بيمار ميتواند سوالات خود را مطرح كرده و پزشك معالج از طريق پنل اس ام اس به سوالات پاسخ دهد .
 • مي توانيد براي بيمار خود در زمان هاي مشخص جملات روحيه بخش با پنل اس ام اس ارسال كنيد.
 • وقتي بيمار از مطب خارج مي شود، براي او با يك اس ام اس ساده آرزوي سلامتي كنيد و از او تشكر كنيد.
 • مي توانيد با يك پيامك ۱۲ ساعت قبل از آزمايش بيمار او را از اين قضيه مطلع سازيد كه نبايد چيزي ميل كند .
 • اطلاع هزينه ترخيص بيمار به همراه و خانواده وي به صورت دلخواه .
 • امكان ارسال اطلاعات پزشكي و يا دارويي به صورت اتوماتيك در تمام ساعات شبانه روز.
 • اعلام وضعيت بهبود بيمار و مشخص كردن مراجعه بعدي به پزشك مورد نظر بعد از ترخيص.
 • يادآوري چكاپ هاي سالانه به بيمار پيش از زمان مقرر و بهبود جريان ارتباط با بيمار.
 • دستورات لازم براي مصرف دارو توسط بيمار و توصيه هاي لازم براي روزهاي بعد از ترخيص.
 • امكان برگزاري مسابقات بين بيماران براي تغيير در وضعيت روحي آنها.
 • امكان گروهبندي بيماران با بيماريهاي مشابه در يك گروه براي اطلاع رساني از وضعيت دارويي و پزشكي.

كاربردهاي پنل اس ام اس در مراكز درماني براي ارتباط با پرسنل :

 • پنل ارسال پيامك براي پرسنل و همكاران بيمارستاني به مناسبت ايام ملي و مذهبي.
 • ارسال پيام در مورد اعمال تغييرات احتمالي در شيفت بندي پرسنل.
 • پنل ارسال پيامك بصورت روزانه يا هفتگي در قالب پيامهاي فرهنگي و….
 • ارسال خبرنامه به واحد پرسنل بيمارستان.
 • كنترل كليه مسايل مالي شامل درآمد ، هزينه ها ، حقوق و دستمزد و بيمه پرسنل.
 • قابليت دسترسي به بانك اطلاعاتي ويژه پزشكان.
 • امكان ذخيره و ثبت شماره تلفن پرسنل و بيماران در سامانه با دستگاه دايركت

به طور كلي ميتوان مزاياي پيامك در حوزه بهداشت و درمان را بدين شرح خلاصه كرد:

 • يادآوري زمان رجوع بيمار
 • افزايش ارتباط
 • كاهش صفوف انتظار
 • ارسال نتايج آزمايشات
 • ايجاد كمپين هاي پيامكي در مورد موضوعات درماني و بهداشتي
 • ارسال نكات تغذيه و سلامت به بيماران
 • افزايش دسترسي به افراد ناتوان
 • كاهش هزينه ها
 • صرفه جويي در وقت

مزيت مهم در مدير پيامك :

شايد بتوان گفت بازاريابي پيامكي مهم‌ترين روش بازاريابي و تبليغات براي مراكز پزشكي و درماني است. زيرا امروزه شايد آدم‌ها در موقعيت‌هايي به اينترنت دسترسي نداشته باشند، اما همه به موبايل دسترسي دارند. شايد ايميل‌هاي خود را نخوانند و اينستاگرامشان را چك نكنند، اما امكان ندارد كه در طي روز چندين بار به موبايلشان نگاه نكنند. پارس ديتا پس بازاريابي پيامكي و استفاده از پنل اس ام اس براي پزشكان را جدي بگيريد!

پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات

شما مي توانيد با استفاده از سامانه پيامك يا پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات مختلف اعم از شوراي شهر ، انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر ، انتخابات رياست جمهوري و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

يكي از روش هاي اصلي تبليغات، ارسال پيامك هاي انبوه تبليغاتي مي باشد با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات بسياري از كانديدها در انتخابات مانند انتخابات رياست جمهوري، انتخابات شوراي شهر، و از اين قبيل ارسال پيامك انبوه را ابزاري جهت تبليغات خود قرار داده و با قراردادن هزينه ي اعظمي از بودجه تبليغاتي خود ، شعارهاي انتخاباتي و پيام هاي خود را از طريق پيامك به مخاطبين ارسال مي نمايند.

در سامانه پيام كوتاه با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات جهت ارسال پيامك هاي انتخاباتي براي كانديدهاي محترم به دليل ارسال با حجم بالا و محدوديت زمان، استفاده و ارسال پيامك ها جهت تبليغات شرايط ويژه اي در نظر گرفته مي شود.

ارسال پيامك تبليغات انتخابات در تمام شهرها

ارسال پيامك هاي تبليغاتي انتخاباتي

ارسال پيامك انبوه براي انتخابات

پنل اس ام اس انتخابات براي تمام كشور

ارسال پيامك تبليغات انتخاباتي در كل كشور

ارسال پيامك تبليغاتي انتخاباتي در ايران

ارسال پيامك انبوه انتخاباتي

ارسال پيامك انتخاباتي مجلس

پنل پيامك انتخابات

پنل اس ام اس مخابرات براي انتخابات

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف doctors استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه پزشكان

با كد تخفيف doctors از سايت مدير پيامك با تخفيف ۳۰درصدي پنل اس ام اس پزشكان تهيه نماييد. خريد پنل اس ام اس رايگان اس ام اس از مدير پيامك به صورت آني مي باشد و خط خدماتي رايگان نيز ارائه مي گردد. همچنين ارسال پيامك انبوه با سيم كارت نيز در پنل موجود مي باشد در صورتي كه نياز به مشاوره و راهنمايي داشتيد با شماره ۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰ و شماره ۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰ تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 پرورش غاز
نوشته شده در ۹ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۳:۱۳:۲۰
نویسنده : مونا
نظرات (0)

سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز در اين قسمت ميخواهيم در مورد پرورش غاز صحبت بكنيم پس با ما همراه باشيد .

غاز چيست ؟

 • غاز جز پرندگان آب دوست و خون گرم و باهوش كه قادر اند پرواز كنند
 • و با شرايط جغرافيايي كنار مي آيند
 • بدن آن ها دماي ۱۰ درجه زير صفر را تحمل مي كنند
 • در برابر بسياري از بيماري ها مقاوم اند و به سرعت رشد مي كنند .
 • قفس كبك 1 طبقه
 • پرورش كبك

پرورش غاز :

انواع نژاد :

دو نژاد تولوز و امبدن:

كه صرفا براي توليد گوشت پرورش داده مي شوند و تعداد تخم هايي كه ميگذارند بسيار كم است . و وزن آن ها بين ۹ تا ۱۲ كيلو مي باشد.

لانداز :

داراي حركت درشت و گوشت بزرگ تر و پرچربي هستند و تعداد تخم هايي كه در هر روز مي گذارند ۳۵ تا ۴۰ عدد مي باشد .

سفيد ايتاليايي:

به عنوان مولد تخم گذار محصوب مي شود . كه قادرند ۶۰ تا ۷۰ تخم در روز بگذارند و به قصد جوجه كشي پرورش داده مي شوند .

تغذيه :

غاز ها به راحتي در مزارع و شالي زار هاي دور و ور مي چرخند و از كرم ها ،حلزون ، كرم ساقه و حشرات موزي تغذيه مي كنند . و به پاك سازي شاليزار هاي كمك بسياري مي كنند .

انواع پرورش غاز : قفس پرنده

نژاد گوشتي :

در سالن هاي پرورشي به مدت دو ماه نگه داري مي كنند تا وزن شان به چهار كيلو برسد و در سن ۱۸ هفتگي به بازار فرستاده مي شوند .

نژاد هاي مولد :

براي بدست آوردن تخم نطفه دارپرورش مي دهند

نژاد تخم گذار :

 • در سالن هاي بسته
 • در سالن و مراتع
 • به صورت سيستم باز
 • در شاليزار هاي مناسب مناطق شمال ايران
 • در استخر پرورش ماهي
 • قفس كبك 4 طبقه
 • پروش كبك

تخم گذاري :

غاز در يك سالگي و از وايل پاييز شروع به تخم گذاري مي كنند ، مولد را قبل از فصل جفت گيري در مراتع رها مي كنند و در زمان جفت گيري پروتئين مصرفي را ۱۶ درصد افزايش ميدهند .

جوجه كشي طبيعي : توليد قفس

در جوجه كشي طبيعي غاز ها از ۲۸ تا ۳۵ روز بسته به نژادي كه تخم مي گذارند روي آن ها مي خوابند تا تبديل به جوجه شوند ولي اين روش بسيار طول مي كشد و پرورش دهندگان مجبور اند از دستگاه جوجه كشي استفاده كنند .

در ارتباط با پرورش غاز مطالب زير هم مفيد است .

براي عضوت در اينستاگرام كليك كنيد 

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۳:۰۳:۱۲
نویسنده : مونا
نظرات (0)

پنل پيامك جهت استفاده وكلا و دادگستري

در اين مقاله مي‌خواهيم در مورد پنل اس ام اس براي وكلا صحبت كنيم و توضيح دهيم كه سامانه مدير پيامك چه خدماتي ميتواند براي وكلا و دفاتر حقوقي انجام دهد؟

امروزه داشتن يك پنل اس ام اس براي اصناف لازم است. زيرا با استفاده از پنل پيامك مي‌توانند در هزينه‌ها و وقت خود صرفه جويي كرده و با استفاده از قابليت‌ها و امكانات پنل اس ام اس نيازهاي خود را برآورده كنند. وكلا و دادگستري نيز از اين قاعده مستثني نيستند. مديا پيامك سامانه مدير پيامك براي وكلا و دفاتر حقوقي امكان ارسال پيامك انبوه جهت تبليغات را فراهم مي‌كند. اما كاربرد سامانه مدير پيامك براي وكلا و دفاتر حقوقي تنها در ارسال پيامك انبوه خلاصه نمي‌شود.

اكثر وكلا براي صرفه جويي در وقت و هزينه‌هاي خود از سامانه پيامكي براي دفتر وكالت خود استفاده مي‌كنند. استفاده از پنل اس ام اس وكلا براي دفتر وكلا تنها براي تبليغات نيست بلكه در مواردي مانند نوبت‌دهي، ياداوري تاريخ ملاقات و … نيز استفاده مي‌شود.

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف lawyers استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

چرا از مدير پيامك پنل اس ام اس بگيرم؟

۱- ارئه خط خدماتي رايگان بدون نياز به سفته و مكاتبات و تعهدات

۲- ارسال پيامك انبوه به بلك ليست ها با سيم كارت

۳- ارسال سريع پيامك در كمتر از ۱۰ ثانيه براي اتصال به وب سايت

۴- ليست شماره هاي وكلا و مشاغل ديگر به تفكيك سن و جنسيت

۵- ارسال پيامك تبليغاتي به مشاغل مختلف از روي نقشه

۶- ليست شماره موبايل ايرانسل و همراه اول بروز

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه وكلا

با پنل اس ام اس وكلا ميتوانيد چه اقداماتي انجام دهيد ؟

 1. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد براي مشاغل مختلف پيامك هاي انبوه منطقه اي ارسال نماييد.
 2. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد به مناطق مختلف در هر شهر پيامك ارسال نماييد.
 3. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد بر اساس كدپستي به افرادي كه در يك محله هستيد پيامك بفرستيد.
 4. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد از روي نقشه گوگل به افراد مشخصي پيامك ارسال نماييد.
 5. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد به افرادي كه سن و جنسيت مشخصي دارند پيامك ارسال نماييد.
 6. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد به بانك شماره موبايل هاي مشاغل و اصناف دسرتسي داشته باشيد.
 7. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد به سرشماره هاي رند پيامك ارسال كنيد.
 8. با خريد پنل اس ام اس  ؛ ميتوانيد ارسال پيامك انبوه تبليغاتي به وكلا و دفاتر حقوقي را اغاز كنيد.

امروزه 50 درصد فروش از مشتريان قبلي كه كسب و كار شما را شناخته اند حاصل مي شود. ارسال پيامك يكي از بهترين راه هاي ارتباط با مشتريان قبلي و تداعي نام و ياد برند و محصول يا خدمات شما مي باشد.

ارسال پيامك به مشاغل

ما قادر هستيم، پيامك شما را حتي به شماره‌هايي كه دريافت پيامك تبليغاتي را مسدود كرده‌اند، تحويل دهيم؛ باور نمي‌كنيد؟! امتحان كنيد.

ويژگي هاي سامانه پيامك انبوه وكلا و دفاتر حقوقي

 • پنل پيامك مادام عمر ( life time )
 • فعال سازي آني پنل؛ به محض خريد
 • ارسال سريع پيامك به بلك ليست
 • داراي نماد اعتماد الكترونيك و عضو انجمن صنفي كسب و كارهاي اينترنتي
 • پشتيباني حرفه‌اي؛ به‌صورت ۲۴ ساعته توسط كارشناسان حرفه اي

مدير پيامك براي اولين بار در كشور “پنل ارسال انبوه از طريق سيم كارت“ راه اندازي كرد.

مزايا و كاربردهاي ارسال پيامك انبوه تبليغاتي براي وكلا و دفاتر حقوقي

بازاريابي پيامكي علاوه بر كمك به وكلاي جوان و تازه كار، به وكلاي قديمي و يا موسسات حقوقي حرفه اي و با سابقه نيز ميتواند كمك بسزايي داشته باشد. ميتوانيد از اين ابزار براي جذب بيشتر مشتري و عضويت آنها در خبرنامه پيامكي خود استفاده كنيد و براي آنها پيشنهادات ارزشمند ارسال كنيد. پيشنهاداتي از قبيل تخفيف در هزينه ها و يا مشاوره هاي رايگان. با عضويت مخاطب در خبرنامه پيامكي، شما مي توانيد با ارسال پيشنهادات ارزشمند وفاداري آنها را نسبت به خود بيشتر سازيد.

ارسال پيامك انبوه

دفاتر حقوقي مي توانند از كليه بانك هاي اطلاعاتي از قبيل شهر و كدپستي ، نقشه ي گوگل ، اصناف و يا سن و جنسيت كه به صورت رايگان در سامانه مدير پيامك قرار گرفته شده است ، جهت ارسال پيامك هاي انبوه تبليغاتي استفاده نمايند. به طور مثال اگر دفتر حقوقي داشته و يا وكيل هستيد مي توانيد با استفاده از بانك اصناف به شركت هاي خدماتي و يا كارخانجات پيامك ارسال نموده و در متن پيامكتان به مواردي كه از لحاظ حقوقي براي آنان مهم مي باشد اشاره نماييد تا در مواقع لزوم جهت مشاوره و يا استفاده از ساير خدمات حقوقي به دفاتر حقوقي شما مراجعه نمايند.

خط خدماتي جهت ارسال پيامك هاي اطلاع رساني

با استفاده از پنل اس ام اس وكلا براي دفتر وكالت خود مي‌توانيد قرار ملاقات، ساعت جلسه دادگاه و … را به موكلين خود پيامك كنيد.  با استفاده از خط خدماتي رايگان پيامك هاي اطلاع‌رساني حتي به خطوط بلك ليست ارسال خواهند شد. ديگر نيازي نيست به دليل جواب ندادن و يا مشغول بودن خط موكل خود چندين بار با او تماس بگيريد. بلكه با ارسال يك پيامك قرارهاي مهم را به موكل خود ياداوري مي‌كنيد.

قابليت نوبت‌دهي با پيامك

يكي ديگر از امكانات سامانه مدير پيامك، قابليت نوبت‌ دهي پيامكي است. با استفاده از اين قابليت اين امكان وجود دارد كه تايم مشخصي را براي قرارهاي ملاقات خود در نظر بگيريد و با توجه به تايم مشخص شده به صورت خودكار براي افراد پيامك ساعت ملاقاتشان ارسال خواهد شد.

نوبت دهي پيامكي چيست؟ | ماژول پيشرفته نوبت دهي پيامكيپاسخگوي خودكار پيامك

با استفاده از قابليت پاسخ خودكار به پيامك شما مي‌توانيد از مخاطبين خود بخواهيد به عنوان مثال عدد 1 را به شماره سامانه پيامكي دفتر وكالت شما ارسال كنند و به صورت خودكار متن پيامكي كه از قبل توسط شما تنظيم شده است، ارسال شود. مسلما هر وكيلي براي صرفه جويي در وقت و هزينه‌هاي خود و همچنين ارتباط بهتر با موكلين خود نيازمند سامانه پيامكي براي دفتر وكالت خود مي‌باشد.

ارسال پيامك به مشاغل هدف

يكي از خدماتي كه پنل اس ام اس مديرپيامك براي بازاريابي پيامكي ارائه ميدهد، ارسال پيامك به مشاغل و اصناف ميباشد. شما با استفاده از ارسال پيامك به مشاغل مورد هدف با كسب و كار خود پيامك ارسال كنيد. استفاده از اين روش باعث صرفه جويي در زمان و هزينه ميشود زيرا تبليغات تان را براي كساني ميفرستيد كه مطمئن هستيد با نوع كسب و كار شما مرتبط هستند و پيامك شما خوانده ميشود.

امكان ذخيره و ثبت شماره تلفن مشتريان

كليه فروشگاه ها ، شركت ها و صاحبان تجارت و يا هركسي كه در جايگاهي است كه نيازمند داشتن شماره موبايل مخاطبان است و مي خواهد شماره موبايل آنها را با رضايتشان به دست آورد ، مي تواند از اين دستگاه استفاده نمايد . با استفاده از دستگاه ثبت شماره تلفن و نرم افزار حرفه اي نصب شده بر روي آن، مي توانيد شماره موبايل مخاطبان را از آنها دريافت نموده و در دفترچه تلفن سامانه پيام كوتاه خود ذخيره نماييد تا در هر زمان كه براي اطلاع رساني و ارسال پيامك تبليغاتي به مشتريان به آنها نياز داشتيد از طريق ورود به پنل و ماژول دفترچه تلفن، به آنها دسترسي داشته باشيد .

مزيت مهم در مدير پيامك :

در سامانه پيامكي ميتوانيد براي ارسال پيامك از دو قسمت ارسال براي مشاغل كل كشور و ارسال براي مشاغل بر اساس تفكيك استاني، پيامك خود را ارسال كنيد.  اس ام اس افراز در ارسال مشاغل بعد از اينكه دسته بندي اصلي شغل را انتخاب كرديد گرايش زيرمجموعه آن دسته نمايش داده ميشود و در هر گرايش نيز تعداد كل شماره هاي موجود مشخص است و به هر تعداد دلخواه ارسال ميكنيد.

پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات

شما مي توانيد با استفاده از سامانه پيامك يا پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات مختلف اعم از شوراي شهر ، انتخابات مجلس ، انتخابات شوراي شهر ، انتخابات رياست جمهوري و ساير انتخابات عمومي يا داخلي شركت ها مانند انتخابات هيئت مديره و … تبليغات كنيد .

يكي از روش هاي اصلي تبليغات، ارسال پيامك هاي انبوه تبليغاتي مي باشد با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات بسياري از كانديدها در انتخابات مانند انتخابات رياست جمهوري، انتخابات شوراي شهر، و از اين قبيل ارسال پيامك انبوه را ابزاري جهت تبليغات خود قرار داده و با قراردادن هزينه ي اعظمي از بودجه تبليغاتي خود ، شعارهاي انتخاباتي و پيام هاي خود را از طريق پيامك به مخاطبين ارسال مي نمايند.

در سامانه پيام كوتاه با پنل اس ام اس براي تبليغات انتخابات جهت ارسال پيامك هاي انتخاباتي براي كانديدهاي محترم به دليل ارسال با حجم بالا و محدوديت زمان، استفاده و ارسال پيامك ها جهت تبليغات شرايط ويژه اي در نظر گرفته مي شود.

ارسال پيامك تبليغات انتخابات در تمام شهرها

ارسال پيامك هاي تبليغاتي انتخاباتي

ارسال پيامك انبوه براي انتخابات

پنل اس ام اس انتخابات براي تمام كشور

ارسال پيامك تبليغات انتخاباتي در كل كشور

ارسال پيامك تبليغاتي انتخاباتي در ايران

ارسال پيامك انبوه انتخاباتي

ارسال پيامك انتخاباتي مجلس

پنل پيامك انتخابات

نياز به مشاوره و راهنمايي بيشتر داريد؟!

۹ صبح تا ۹ شب با شماره هاي زير تماس بگيريد

۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰

۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰

براي خريد پنل اس ام اس از كد تخفيف lawyers استفاده نماييد و ۳۰ درصد تخفيف بگيريد.

خريد پنل اس ام اس با تخفيف ويژه وكلا

با كد تخفيف lawyers از سايت مدير پيامك با تخفيف ۳۰درصدي پنل اس ام اس تهيه نماييد. خريد پنل اس ام اس رايگان از مدير پيامك به صورت آني مي باشد و خط خدماتي رايگان نيز ارائه مي گردد. همچنين ارسال پيامك انبوه با سيم كارت نيز در پنل موجود مي باشد در صورتي كه نياز به مشاوره و راهنمايي داشتيد با شماره ۰۲۱۳۳۴۳۸۴۸۰ و شماره ۰۹۱۲۰۳۴۳۵۳۰ تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 [ ۱ ][ ۲ ]